آنچه از ویندوز اکس پی نمی دانید!

مادری که خودش را سزارین کرد

زمان روشن بودن کامپیوتر بعد از آخرین خاموش کردن اون :
از منوی Start گزینه run را انتخاب کرده و در آن عبارت cmd را تایپ کنید . سپس در پنجره داس مانندی که باز می شه عبارت system info را تایپ کرده و enter را بزنید . بعد از مدت کوتاهی اطلاعاتی به شما داده می شه که یکی از اونها زمان روشن بودن کامپیوتر هست ، همچنین در این اطلاعات لیستی از آپدیت های نصب شده رو ویندوز هم قابل مشاهده هست .
آهنگی مخفی در ویندوز :

اگر ویندوز به طور خودکار کارت صدای شما رو بشناسه ( که معمولا اینطور نیست ) شما بعد از نصب ویندوز موزیکی می شنوید . برای دسترسی به این موزیک کافیه به آدرس زیر بروید و روی فایل title دوبار کلیک کرده تا یک آهنگ ۵ دقیقه ای رو بشنوید :
C:\WINDOWS\system32 \oobe\images
خط فرمان در ویندوز :
هیچ می دونستید شما در ویندوز و در قسمت command آن می تونید بیش از ۱۱۷ دستور جالب رو وارد کنید ؟
برای این کار ابتدا از منوی start گزینه run را انتخاب کرده ، سپس عبارت command را تایپ کنید و enter را بزنید تا پنجره ای داس مانند باز بشه . ما ۱۱۷ دستور رو در این آدرس برای شما آماده کردیم که می تونید گزینه های بسیار جالبی توش پیدا کنید .
برنامه ای مخصوص طراحی فونت ، لوگو و آیکون :

بله ، یه همچین برنامه ای در ویندوز موجود هست ولی بصورت مخفی . برای دستیابی به این برنامه کافیه در قسمت run ویندوز عبارت eudcedit را تایپ کرده و enter کنید تا برنامه اجرا شود .
ابزاری برای ساخت پسورد :

ساخت یه پسورد مطمئن کار هر کسی نیست . ویندوز اکس پی قابلیتی پنهای برای ایجاد یک پسورد بصورت random را داره . برای استفاده از این ابزار کافیه مثل ترفند اول این پست عبارت cmd را تایپ کرده و در پنجره داس مانند عبارت زیر رو وارد کنید :
net user administrator /random
حالا ویندوز برای شما یه پسورد قدرتمند می سازه
!
نام های غیر مجاز :

هیچ می دونستید شما در ویندوز نمی تونید فولدر هایی با نام PRN, AUX, CLOCK$, NUL, COM1, COM2, COM3, COM4, COM5, COM6, COM7, COM8, COM9, LPT1, LPT2, LPT3, LPT4, LPT5, LPT6, LPT7, LPT8, LPT9 , CON ایجاد کنید ؟
استفاده از تمام پهنای باند :
ویندوز فقط از ۲۰% پهنای باند استفاده می کنه . برای بالابردن این درصد که درسرعت اینترنت نقش خوبی می تونه داشته باشه کافیه در قسمت run ویندوز عبارت gpedit.msc را تایپ کرده و سپس از پنجره ای که باز می شه از سمت راست روی گزینه ” Computer Configuration ” دوبار کلیک کرده و از لیستی که باز می شه گزینه Network ، سپس گزینه ” QoS Packet Scheduler ” را انتخاب کرده و حالا روی گزینه ” limit reservable bandwidth ” دوبار کلیک کرده و از پنجره جدید باز شده گزینه enabled را انتخاب کرده ، سپس در قسمت پایین عدد مورد نظر رو تغییر بدید

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

دریافت ۱۴ کارت قرمز در یک دقیقه!!

به گزارش ایرنا، پایگاه اینترنتی “رادیو تلویزیون دولتی ترکیه(تی.آر.تی)” روز...

مادری که خودش را سزارین کرد

در مقابل چـــــی ، مثل چــــی باش?!

در مقابل کار های روزمره ، مثل ساعت دقیق و...

مادری که خودش را سزارین کرد

چند داستان کوتاه نسبتا جالب

۱ من دانشجوى سال دوم رشته پرستاری بودم. یک روز...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب