اتحاد هکرها برای انتشار ویروس در اینترنت

مادری که خودش را سزارین کرد

به گفته محققان امنیتی، دو گروه جداگانه از هکرهای خلافکار برای کمک به انتشار نرم‌افزار مخرب در اینترنت با یکدیگر همکاری می‌کنند.


به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یک محقق امنیتی در گفت‌وگو با زدنت از همکاری دو گروه Zeus و Avalanche و کمک گروه دوم برای تکثیر نرم‌افزار مخرب Zeus خبر داده است.


بدافزار Zeus تروژان پیشرفته‌ای است که برای سرقت اطلاعات مهم از رایانه‌های آلوده طراحی شده و از سوی نرم‌افزارهای آنتی‌ویروس شناسایی نمی‌شود.


بر اساس این گزارش، Avalanche نام داده شده به گروهی است که همانند خلافکاران عامل تکثیر این تروژان، شبکه‌ای از رایانه‌های آلوده معروف به بوت نت را اداره می‌کند.


به تازگی دو نفر از طراحان Zeus در انگلیس دستگیر شده‌اند و به گفته یک بازرس جرائم اینترنتی، ارتباط میان این دو گروه از نوع تجاری است که در آن گروه اداره‌کننده این تروژان استفاده از بوت‌نت Avalanche را اجاره کرده است.


برخی از تحلیلگران نسبت به افزایش دانش فنی و سازمانی مشاهده شده در تدارک‌دهندگان نرم‌افزارهای مخرب پیشرفته ابرازخطر کرده‌اند. به گفته کارشناسان، دسته‌های هکری بیش از پیش همانند تشکیلات تبهکاری سازمان یافته اداره می‌شوند.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

لومیا ۶۵۰ مایکروسافت در هند عرضه شد

لومیا ۶۵۰ یکی از جذاب‌ترین گوشی‌‌های هوشمند میان رده‌ای پلتفرم...

مادری که خودش را سزارین کرد

برقراری تماس مستقیم با یک شماره دایورت شده!

نحوه کار بسیار ساده است.شما بایستی شماره خودتان را بر...

اپلیکیشن ‌های ایکس باکس رونمایی می‌ شوند

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از جام جم...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب