اخاذی ۳۰ میلیون تومانی یک هکر برای عکسهای دختر جوان

مادری که خودش را سزارین کرد

با شکایت علیه یک هکر حرفه ای که با تهدید دختر ایرانی مقیم آلمان قصد اخاذی ۳۰ میلیون تومانی از او را داشت ، موضوع این شکایت در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
به گزارش جام جم ، رضا جعفری معاون دادستان با اشاره به این خبر به خبرنگار ما گفت : مردی با مراجعه به دادسرای جنایی با ارائه شکایتی عنوان کرد ، برادرم که یک بازرگان است اکنون در کشور آلمان زندگی می کند و دختر ۲۰ ساله او از طریق چت با دیگر بستگان ارتباط برقرار می کرد تا این که یک ماه قبل پس از گفتگوی اینترنتی با پسر جوانی ، این فرد با هک کردن سیستم ارتباطی ، وارد اطلاعات کامپیوتر برادرزاده ام شد و عکسهای خانوادگی و شخصی او را به دست آورد. جعفری افزود: مرد شاکی در ادامه گفت : ۳ روز پیش جوان هکر در تماس با برادرزاده ام که اکنون در کشور آلمان سکونت دارد ، او را تهدید کرده است ، در صورتی که ۳۰ میلیون تومان به او پرداخت نکند با استفاده از فتوشاپ تصاویر مستهجنی از وی تهیه و در سطح گسترده منتشر خواهد کرد. شاکی اضافه کرد: ابتدا این تهدیدها جدی تلقی نشد اما پس از ارسال چند تصویر غیراخلاقی ، برادرزاده ام بشدت دچار مشکلات روحی و افسردگی شده و پس از ادامه تماسهای جوان هکر من نیز برای کمک به برادرزاده ام از سوئد به ایران آمدم تا موضوع را بررسی کنم.
به دنبال این شکایت ، رضا جعفری با صدور دستور قضایی موضوع را برای ادامه تحقیقات و پیگیری به شعبه ۱۵ پلیس آگاهی ارجاع کرد تا نسبت به دستگیری متهم اقدام شود. معاون دادستان با هشدار به خانواده ها از آنها خواست مراقب فرزندان خود بوده و آنها را از خطرات اینچنینی که در قالب چت و از طریق کامپیوتر ایجاد می شود ، آگاه کنند.

مطالب مشابه

کودک ۵ ساله بر اثر شکنجه ناپدری دچار عقب‌ماندگی ذهنی و جسمی شد

کودک ۵ ساله بر اثر شکنجه ناپدری دچار عقب‌ماندگی ذهنی...

مادری که خودش را سزارین کرد

رد پیشنهاد رشوه ۵ میلیون تومانى متهمان به تشکیل خانه فساد از سوی ماموران پلیس تهران

 بنابر اعلام بازرسى کل نیروى انتظامی، ماموران پلیس تهران با...

مادری که خودش را سزارین کرد

جیب برتحت تعقیب را شناسایی کنید /خرید سکه با کارت عابر بانک سرقتی

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از خبرنگار مهر...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب