ادامه سریال «مختارنامه» در زادگاه «داوود میرباقری»

ادامه سریال «مختارنامه» در زادگاه «داوود میرباقری»


خبرگزاری فارس: داوود میرباقری برای ادامه ساخت سریال «مختارنامه» به زادگاه خود شاهرود بازگشت.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از سایت خبری سیمافیلم، پس از تغییر برنامه ریزی ساخت پروژه «مختارنامه»، عوامل سازنده این سریال هفته دوم شهریورماه عازم شاهرود شدند.
گروه پس از استقرار، کار خود را از منطقه خیج حوالی شهرستان شاهرود و فیلمبرداری سکانس‌های ۴۱، ۱۱۰، ۲۷۹، ۲۹۰، ۱۱۸، A64، ۷۷و… را در مدت زمانبیش از ۱۰ روز آغاز کرده و از روز گذشته عازم منطقه کویری مجاور روستای ابر شده است.
امروز داوود میرباقری و گروهش با برپایی ۱۲۰ خیمه به عنوان اردوگاه ابن زیاد صحنه های مربوط به شکست شرحبیل از سپاه توابین به فرماندهی سلیمان صُردخزاعی را به تصویر می کشند.
در سکانس ۱۷۷ و ۱۸۷ که امروز گرفته می شود، از ۴۵۰ هنرور که ۱۰۰ نفر از آنها از سوارکاران اهل روستای خیج هستند به همراه ۳۵۰ سرباز از پادگان چهل دختر شاهرود استفاده می شود که علاوه بر آن، حضور ۱۰۰ رأس اسب، ۳۰ شتر و ۱۰۰ رأس گوسفند و بز را نیز نباید نادیده گرفت.
از سوی دیگر فرهاد اصلانی در نقش «ابن زیاد»، ولی الله مؤمنی در نقش «شرحبیل» و محمود جعفری در نقش «معقل» از جمله بازیگرانی هستند که مقابل دوربین عظیم جوانروح ظاهر خواهند شد.
گفته می شود که با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و نوع کار، به تصویر کشیدن جنگ های پنج گانه با نام های «نبرد نصیبن»،«نبرد بنات تل»،«نبرد عین الورده»،«نبرد حروراء»و«نبرد
سپاه مکه» که به نوعی با قیام «مختارثقفی» و وقایع خونخواهی وی مرتبط خواهند بود، چند ماهی به طول انجامد.
گفتنی است «مختارنامه» از مجموعه های الف ویژه مرکز سیما فیلم است که از سال ۸۳ تلاش میرباقری و عده کثیری از دست اندرکاران این سریال را به خود اختصاص داده و قرار است که تا پایان سال جاری نیز به اتمام برسد.

مطالب مشابه

حضور گلشیفته فراهانی در جشنواره فیلم ونیـز ۲۰۱۱ + تصاویر

آخرین نیوز: بی بی سی در گزارش از فیلم های...

مادری که خودش را سزارین کرد

سارق وسایل شخصی هدیه تهرانی

     مادر، در بیمارستان بستری است و دختر نگران حال...

ازدواج بازیگر قهوه تلخ با امین زندگانی +عکس

باشگاه خبرنگاران: خانم فخرالتاج ملکه دربار همایونی این روزها بسیار...