از سال آینده صادرات گندم آغاز می‌شود

مادری که خودش را سزارین کرد
معاون وزیر جهاد کشاورزی:


از سال آینده صادرات گندم آغاز می‌شود


خبرگزاری فارس: معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور زراعت پیش بینی کرد، از سال آینده صادرات گندم به خارج از کشور آغاز می‌شود .


به گزارش خبرگزاری فارس از خوزستان ، محمد جهانسوز امروز در جشنواره ملی گندم در اهواز گفت: در سه سال گذشته به طور متوالی خودکفایی گندم تحقق یافته و احتمال می رود از سال آینده صادرات این محصول استراتژیک آغاز شود.
وی افزود: در سال زراعی گذشته حدود ۲۲۰ هزار تن افزایش محصول گندم داشتیم که پیش بینی می شود امسال نیز همین مقدار افزایش را شاهد باشیم .
جهانسوز در مورد قیمت گذاری نرخ خرید گندم گفت : اصولا کلیه کارهای دولت بر اساس اهداف محوری است که یکی از آنها توجه به عدالت و سیاست تضمین و تثبیت قیمتهاست .
وی تصریح کرد :قیمت‌های تضمینی مبتنی بر فرآیند کارشناسی در ارتباط با سیاست کلی و اهداف دولت تنظیم می شود و نباید اینگونه تلقی شود که در خرید تضمینی به کشاورزان ظلم شده است.
همچنین رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان هدف از برپایی این جشنواره را ایجاد فضای مناسب برای رقابت سالم و سازنده ، ارتقای دانش و بینش بهره برداران با انتقال تجارب و تبادل اطلاعات و بررسی تنگناها و چالش های پیش رو در حوزه تولید و ارائه راه حل‌های لازم در زمینه های فنی و سیاست گذاری و حمایتی ذکر کرد.
سید مجید موسوی گندم را یک محصول استراتژیک و گسترده ترین محصول از لحاظ سطح زیرکشت توصیف کرد و افزود: در سال زراعی جاری ۴۳۰ هزار هکتار از اراضی خوزستان زیرکشت گندم آبی رفت و ۲۷۰ هزار هکتار نیز به گندم دیم اختصاص یافت.
وی پیش بینی کرد: در صورتی که حادثه غیرمترقبه ای رخ ندهد میزان برداشت گندم از این اراضی ۱۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد .
موسوی توجه به مسائل زیر بنایی خصوصا زهکشی اراضی و تجهیز و نوسازی آنها را مهم ذکر کرد و گفت: این اقدام میتواند میزان تولید محصول را تا ۲ برابر افزایش دهد.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

ایتالیایی ها زندان را به خانه ماندن پیش پدربزرگ ها ترجیح می دهند

 یک مرد جوان ایتالیایی که از خانه فرار کرده بود...

مادری که خودش را سزارین کرد

رنگ های شنیدنی و صداهای دیدنی

    جام جم آنلاین: در روانشناسی پدیده ای به...

مادری که خودش را سزارین کرد

هشدار مضحک خاخام های صهیونیست به بوش // در آمریکا بلا نازل می شود!

گروهی مرکب از هشت خاخام صهیونیست افراطی این هفته به...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان