از کولر ماشین خود استفاده نکنید

مادری که خودش را سزارین کرد
پس از وارد شدن به داخل خودرو، پنجره‌های خودرو را پایین کشیده و صبر کنید تا هوای داخل خودرو عوض شود، بعد از چند دقیقه می‌توانید سیستم تهویه مطبوع خودرو را روشن نمایید.

آِیامی دانید دلیل انجام این کار چیست؟

بر اساس تحقیقات صورت گرفته، داشبورد، صندلی و سیستم تهویه هوای خودرو از خود گازبنزن ساطع می‌کنند که یک گازبسیار سمی و سرطانزاست(حتما” بارها بویی شبیه پلاستیک گرم شده را در خودرویتان احساس کرده اید،این همان بوی گاز سرطانزای بنزن است.) علاوه بر سرطانزایی، گاز بنزن به استخوان‌ها آسیب رسانده (مسمومیت استخوان ها) و نیز باعث ابتلا به آنومیا (نوعی از سرطان خون مربوط به گلوبولهای قرمز خون) و کاهش سطح گلوبولهای سفید بدن می‌گردد.همچنین تماس طولانی مدت با این گاز سمی باعث ابتلا به لوکمیا (نوع دیگری از سرطان خون مربوط به گلوبولهای سفید خون) و در مواردی همزمان با افزایش ریسک ابتلا به سرطان باعث سقط جنین در خانمها نیز می‌گردد.

جالب است بدانید:

میزان سطح قابل قبول بنزن در هوای آزاد حدود ۵۰ میلی گرم در هر فوت مربع می‌باشد،در حالیکه میزان بنزن موجود در داخل یک خودروی پارک شده با پنجره‌های بسته بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلی گرم می‌باشد.حال اگر این خودرو در فضای باز و زیر نور خورشید در دمای بالای ۶۰ درجه فارنهایت پارک شده باشد سطح بنزن موجود در فضای داخل ان بین ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ میلی گرم بالا می‌رود که ۴۰ برابر بیشتر از سطح قابل قبول ان می‌باشد.

افرادیکه سوار خودرویی با پنجره‌های بسته می‌شوند بطور اجتناب ناپذیری در معرض تنفس پی در پی و بیش از اندازه این گاز مهلک و سمی قرار می‌گیرند.

علاوه بر موارد ذکر شده بالا بنزن گازیست که:

کلیه‌ها و کبد را تحت تاثیر قرار داده و از همه خطرناکتر اینکه بدن انسان به سختی می‌تواند این ماده سمی و خطرناک را دفع نماید.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

شب ‌ها به این خوراکی ‌ها «نه» بگویید

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از جام جم...

مادری که خودش را سزارین کرد

۹ میوه ای که احتمالا نمی‌شناسید

میوه خوردن لذت دارد و این لذت را خواص بی‌شمار...

مادری که خودش را سزارین کرد

پیشنهاداتی برای جلوگیری از اضافه وزن در تعطیلات

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از خبرگزاری مهر،...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب