استاد ایرانی دانشگاه «کلمبیا» موفق به ابداع روش جدید آنژیوپلاستی با خونریزی کمتر شد

مادری که خودش را سزارین کرد

دکتر رکسانا مهران، رییس ایرانی مرکز هماهنگی و تحلیل اطلاعات در موسسه تحقیقاتی قلبی ــ عروقی (CRF) آمریکا و گروه پژوهشی وی موفق به ابداع روش جدید درمانی آنژیوپلاستی در بیماران مبتلا به سکته قلبی شدند که خطرات و مشکلات ناشی از خون‌ریزی در این گروه از بیماران را به نحو چشمگیری کاهش می‌دهد.


به گزارش خبرنگار «پژوهشی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبر ابداع این روش جدید آنژیوپلاستی در سمپوزیوم علمی موسسه تحقیقاتی قلبی ــ عروقی آمریکا موسوم به «TCT 2007» ارائه شده است.

در این پژوهش که به سرپرستی رکسانا مهران، استاد ایرانی مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیای آمریکا صورت گرفته، نشان داده شد که استفاده از ماده ضد انعقادی Anticoagulant Bivalirudin برای بیمارانی که دچار حمله قلبی شده‌اند می‌تواند مشکلات ناشی از خونریزی‌های شدید در این بیماران را تا ۲۴ درصد در مقایسه با استفاده از روش‌های استاندارد رایج کاهش دهد.


در این روش خونریزی‌های اصلی که معمولا پس از عمل آنژیوپلاستی تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد .


نتایج این آزمایشات که از سوی موسسه تحقیقات قلبی ــ عروقی حمایت شده است، طی ۳۰ روز ارزیابی شد و بیماران تحت این آزمایش مدت پنج سال برای مطالعه بر روی اثرات بلند مدت روش مزبور زیر نظر محققان این پروژه خواهند بود.


به گزارش ایسنا، دکتر مهران در این باره گفت: این پژوهش نشان می‌دهد که استفاده از Bivalirudin ایمن تر و بی خطرتر از روش آنژیوپلاستی استاندارد فعلی است. این تکنیک با کاهش میزان خونریزی در این بیماران نرخ مرگ و میر در آنها را کاهش می‌دهد.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

ابراز تمایل کارتر برای ملاقات با خاتمی

وزارت امور خارجه‌ی آمریکا اعلام کرد که ویزای سفر محمد...

مادری که خودش را سزارین کرد

یک ایرانی در پی برگزاری نخستین نمایشگاه هنری در فضا با آثار استاد محمود فرشچیان

یک روزنامه‌نگار علمی و محقق تاریخ کیهان‌نوردی از جلب موافقت...

مادری که خودش را سزارین کرد

کارمندان پایان امسال حداقل ۱۷۵ هزار تومان عیدی می‌گیرند

    ضوابط مالی ۱۷ گانه ناظر بر تنظیم بودجه...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب