اعزام به خدمت یک پیرمرد ۸۵ ساله/تصاویر

مشرق: یک پیرمرد ۸۵ ساله که دوره سربازی خود در ترکیه را سپری نکرده بود به طور داوطلبانه به ارتش ملحق شد.

به گزارش ترکیه آنلاین،، مومن اُزر نام یک پیرمرد۸۵ ساله ی ترکیه ای است که خانواده وی در اواخر قرن ۱۹ به خارج رفته و به این ترتیب دوران سربازی خود را در کشور بلغارستان سپری کرده و در سال ۱۹۵۰ به ترکیه بازگشته و همیشه از این موضوع ناراحت بوده که نتوانسته زیر پرچم کشور خود سربازی کند.

مومن اُزر که یک ماه پیش درددل و آرزوی خود را با دو فرمانده نظامی در میان گذاشته بود، بلاخره دیروز به آروزی خود رسید و اجازه یافت که هفته ی آینده رسما به مدت یک روز در یکی از واحدهای نظامی آنکارا سربازی خود را سپری کند.

بابا مومن به رسم همه ی سربازان ترکیه ای برای خود جشن اعزام برگزار کرده و دستان خود را با حنا رنگ کرده و پرچم ترکیه را به روی دوش خود انداخت. وی در این جشن گفت: ” هفته ی آینده به سربازی می روم. اگر چه مدت آن فقط یک روز است اما دلم می خواهد همه ی دوستان، فرزندان و نوه هایم به بدرقه ی من بیایند.”

گفتنی است هنوز هم در اغلب مناطق ترکیه برای سربازان جشن اعزام و نیز مراسم بدرقه برگزار می کنند و در این جشن، سرباز پرچم ترکیه را بر شانه خود انداخته و دوستانش او را بر دوش خود گرفته و همنوا با صدای دهل و سرنا به رقص و پایکوبی می پردازند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

قدرت بخشش

بانوى خردمندى در کوهستان سفر مى کرد که سنگ گران...

عکس/ سلاخ خانه خزندگان

خیلی ها مایلند برای خرید کیف و کفش درجه یک،...

مادری که خودش را سزارین کرد

پرفروش‌ترین خودروهای شاسی‌بلند لوکس اروپا +تصاویر

اکنون نوبت به کلاس شاسی‌بلندهای لوکس می‌‌رسد؛ کلاسی که اروپایی‌‌ها...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب