اعزام به خدمت یک پیرمرد ۸۵ ساله/تصاویر

مشرق: یک پیرمرد ۸۵ ساله که دوره سربازی خود در ترکیه را سپری نکرده بود به طور داوطلبانه به ارتش ملحق شد.

به گزارش ترکیه آنلاین،، مومن اُزر نام یک پیرمرد۸۵ ساله ی ترکیه ای است که خانواده وی در اواخر قرن ۱۹ به خارج رفته و به این ترتیب دوران سربازی خود را در کشور بلغارستان سپری کرده و در سال ۱۹۵۰ به ترکیه بازگشته و همیشه از این موضوع ناراحت بوده که نتوانسته زیر پرچم کشور خود سربازی کند.

مومن اُزر که یک ماه پیش درددل و آرزوی خود را با دو فرمانده نظامی در میان گذاشته بود، بلاخره دیروز به آروزی خود رسید و اجازه یافت که هفته ی آینده رسما به مدت یک روز در یکی از واحدهای نظامی آنکارا سربازی خود را سپری کند.

بابا مومن به رسم همه ی سربازان ترکیه ای برای خود جشن اعزام برگزار کرده و دستان خود را با حنا رنگ کرده و پرچم ترکیه را به روی دوش خود انداخت. وی در این جشن گفت: ” هفته ی آینده به سربازی می روم. اگر چه مدت آن فقط یک روز است اما دلم می خواهد همه ی دوستان، فرزندان و نوه هایم به بدرقه ی من بیایند.”

گفتنی است هنوز هم در اغلب مناطق ترکیه برای سربازان جشن اعزام و نیز مراسم بدرقه برگزار می کنند و در این جشن، سرباز پرچم ترکیه را بر شانه خود انداخته و دوستانش او را بر دوش خود گرفته و همنوا با صدای دهل و سرنا به رقص و پایکوبی می پردازند.

۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۱

مطالب مشابه

شعر طنز رضا رفیع برای وزیر ارشاد

امسال در بیستمین جشنواره مطبوعات، شعر طنزی خطاب به وزیر...

مادری که خودش را سزارین کرد

یک خانواده عجیب در ترکیه + عکس

تصاویر زیر مربوط به ۵ عضو (۴ خواهر و یک...

مادری که خودش را سزارین کرد

مارک سریع‌ترین SUV ‌ها ی جهان +تصاویر

۱۵ کمپانی بزرگ تولید کننده SUV را بر بنیاد میانگین...

دانلود کتاب حجاب

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب