افشاگری‌‌های اسنودن از جاسوسی‌‌های سایبری

مادری که خودش را سزارین کرد

کتاب «جایی برای پنهان شدن نیست» با مضمون افشاگریهای ادوارد اسنودن از جاسوسی‌‌های سایبری و مخابراتی آژانس امنیت ملی آمریکا، به فارسی برگردانده شد.

کتاب «جایی برای پنهان شدن نیست: ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا و دولت کنترل‌گر» نوشته‌ «گلن گرینوالد»، روزنامه‌نگار آمریکایی است که توسط نکویی موحدیان به فارسی برگردانده شده است.

 

       

 

این کتاب به شرح تاثیرگذاری نویسنده در افشاگری‌‌های ادوارد اسنودن از جاسوسی‌‌های سایبری و مخابراتی آژانس امنیت ملی آمریکا می‌‌پردازد. اسنودن، کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی این کشور است که در سال ۲۰۱۳ به افشای عملیات بزرگ «جاسوسی و مراقبت در سطح جهانی» پرداخت.

 

پس از انتشار این کتاب، نقدهای مثبت و منفی متعددی از سوی صاحب‌نظرانی همچون دیوید کل، استاد حقوق جزای دانشگاه جرج تاون و  مایکل بی. موکاسی، تحلیل‌گر وال استریت ژورنال بر آن نوشته و در رسانه‌‌های مختلف منتشر شده است.

 

افشاگری‌‌های اسنودن چه واقعی باشد چه حاصل یک بازی پیچیده‌ی تبلیغاتی، همگی از یک واقعیت پرده برمی‌دارد و آن اهمیت توجه بیش از پیش، عمیق و موثر به امنیت حوزه‌ شخصی در فضای مجازی و توجه کارگشا به ایجاد راهکارهای قانونی حفاظت از حریم شخصی در فضای مجازی و کاربران اینترنت در مقابل سودجویان است. فرقی هم نمی‌کند این سودجویی سیاسی، فرهنگی و اقتصادی یا امنیتی باشد، از داخل باشد یا خارج از کشور، از سوی شخص باشد یا سازمان‌‌ها و شرکت‌‌ها، خصوصی باشد یا دولتی؛ مهم شناخت و شناساندن این مساله به جامعه کاربران اینترنت و ایجاد یک حرکت اجتماعی برای مقابله با این گونه سودجویی‌هاست.

 

گلن گرینوالد برای کتاب حاضر موفق به دریافت جایزه ۱۰ هزار یورویی «گشویسترشول » در مونیخ آلمان شد. جایزه گشویسترشول در سال ۱۹۸۰ در ایالت باواریا تاسیس شد و از طرف انجمن ناشران، کتاب‌فروشان آلمانی و شهردار مونیخ به نویسندگان مستقل و حامی آزادی‌‌های مدنی، اخلاقی و فکری اهدا می‌‌شود.

 

کتاب «جایی برای پنهان شدن نیست: ادوارد اسنودن، آژانس امنیت ملی آمریکا و دولت کنترل‌گر» در گروه رسانه ای تحلیلگران عصر اطلاعات، توسط نشر رهی منتشر شده است.

مطلب بالا در حوزه فن‌آوری اطلاعات و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۹ May 2016 | 4:30 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

فاکس‌کان خرید کمپانی شارپ را به تاخیر انداخته است

کمپانی شارپ یکی از آن شرکت‌هایی است که به‌خصوص برای...

بهره گیری از یادگیری ماشین برای مبارزه با باکتری‌‌های مقاوم

گروهی از پژوهشگران اخیرا به فکر اجرایی کردن ایده‌‌ای افتاده‌اند...

مادری که خودش را سزارین کرد

نکاتی در مورد موبایل

نکته ها و نشانه های خرابی باتری در موبایل: اگر...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب