الوطن: ۸۰۰ سرباز انگلیسی از عراق خارج می‌شوند

مادری که خودش را سزارین کرد

کمیته‌ی ویژه‌ی اتحادیه‌ی عرب در خصوص عراق، قبل از پایان هفته‌ی جاری به منظور بررسی آخرین تحولات عراق در مصر تشکیل جلسه می‌دهد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نوشته‌ی روزنامه‌ی الریاض – چاپ عربستان – احمد بن حلی، معاون دبیر کل اتحادیه‌ی عرب در امور سیاسی، طی کنفرانسی مطبوعاتی گفت: این نشست طی چند روز آینده در راستای بررسی گزارش مختار لمانی، رییس هیات اتحادیه‌ی عرب در عراق در خصوص نتایج دیدارش از بغداد و دیدار با مسوولان عراقی تشکیل می‌شود.


بن‌حلی افزود: این نشست به ریاست احمد میل زعابی، سفیر امارات در مصر، با حضور نمایندگان دایم کشورهای عربی در اتحادیه‌ی عرب و عمرو موسی، دبیر کل اتحادیه‌ی عرب، برگزار می‌شود.


وی خاطرنشان کرد: ‌لمانی راه‌های حمایت کشورهای عربی از عراق را طی دوره‌ی آتی، حفظ وحدت ملی، تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال و تحکیم روابط عراق با کشورهای عربی را که در قطعنامه‌های نشست سران کشورهای عربی آمده است، بررسی خواهد کرد.


این کمیته متشکل از نمایندگان مصر، عربستان، سودان، الجزایر، عراق، سوریه، اردن، امارات، بحرین و دبیرکل اتحادیه‌ی عرب است.


انتظار می‌رود مصطفی عثمان اسماعیل، نماینده‌ی شخصی دبیرکل اتحادیه‌ی عرب در عراق، نیز در این نشست حضور داشته باشد.


الریاض هم‌چنین نوشت: اتحادیه‌ی عرب و عراق در راستای فراهم کردن مقدمات برگزاری کنفرانس آشتی ملی که قرار است ابتدای ژوئن آینده برگزار شود، مذاکراتی را در این خصوص آغاز کرده‌اند.


احتمالا سعد الحیانی، نماینده‌ی وزارت خارجه‌ی عراق، نیز در نشست کمیته‌ی مقدماتی کنفرانس که یکشنبه‌ی آتی در مقر اتحادیه‌ی عرب در قاهره برگزار خواهد شد، شرکت می‌کند.


از سوی دیگر روزنامه‌ی عربستانی الوطن به نقل از مسوولان وزارت خارجه‌ی انگلیس نوشت: طی ماه جاری حدود ۸۰۰ سرباز انگلیسی از عراق خارج خواهند شد و با این عقب‌نشینی تعداد نیروهای انگلیسی موجود در عراق به ۷ هزار تن می‌رسد و به طور کلی تعداد نیروهای انگلیسی که از ابتدای ۲۰۰۳ از عراق خارج شده‌اند به ۳ هزار تن می‌رسد .


مسوولان انگلیسی در کنفرانس مطبوعاتی خود در منزل سفیر انگلیس در امارات اظهار داشتند: جدول زمانی دقیقی برای خروج نیروها تعیین نشده است، اما عقب‌نشینی نیروهای خارجی به هماهنگی با دولت و افزایش توان نظامی نیروهای امنیتی عراق بستگی دارد.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

توزیع بیش از۷۰۰عنوان نرم‌افزار درسی درسال تحصیلی جدید

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان پژوهش...

مادری که خودش را سزارین کرد

حال و هوای سود بانکی در اوایل سال

حدود دو ماه از کاهش نرخ سود اعم از تسهیلات...

مادری که خودش را سزارین کرد

مخالفت ۷۹ درصدی مردم آمریکا با سیاست جرج بوش

هفتاد ونه درصد مردم امریکا در یک نظرسنجی مخالفت خود...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب