ال ۹۰ اوایل اسفندماه به بازار می‌آید

مادری که خودش را سزارین کرد
رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع:


ال ۹۰ اوایل اسفندماه به بازار می‌آید


 رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنایع گفت: اگر اتفاق خاصی نیفتد ال ۹۰ اوایل اسفند‌ماه وارد بازار می‌شود.


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس مهدی مفیدی در حاشیه دومین سمینار ملی کایزن که امروز برگزار شد، در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص اظهارات برخی از نمایندگان مبنی بر باقی بودن اشکالات صادرات ال ۹۰ اظهار داشت: این موضوع توسط یکی از آقایان نماینده مطرح شده بود که پس از انجام نشست و بحث و گفت و گو، ایشان متقاعد شدند دقیقا مطابق نظر مرکز پژوهشها عمل شده و مشکلات قرارداد برطرف شده است.
وی با تاکید بر این که صادرات ال ۹۰ ابدا با مشکلی مواجه نیست گفت: اصلاحیه قرارداد ال ۹۰ توسط خود مرکز پژوهشهای مجلس نیز مورد بررسی قرار گرفت و تائید شد.
مفیدی در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار فارس در خصوص وضعیت مدیریت سایپا تصریح کرد: می‌بینید که (مدیرعامل سایپا) مثل قبل کارشان را انجام می‌دهند و بحث تغییر مدیریت مطرح نیست.
مفیدی در مورد آمارهای مطرح در خصوص بهره‌وری گفت: آمارهای ما نسبتا دقیق است. رشد بهره‌وری عوامل تولید در کشور ما در بخش صنعت اساسی‌ترین نقش را در رشد کل صنعت داشته است و برنامه‌ریزی ما نیز بر همین مبنا بوده است.
وی اضافه کرد: از آنجا که تمرکز خوبی در صنعت وجود دارد در اعمال سیاست‌ها نسبت به سایر بخشها موفق‌تر بوده‌ایم به همین دلیل هم رشد بهره‌وری و عوامل تولید بهترین وضعیت را داشته و هم برنامه‌ریزی‌های سنگین‌تری کرده‌ایم تا در آینده به نتیجه برسیم.
مفیدی درباره زمان ورود ال ۹۰ به بازار تاکید کرد: صراحتا اعلام کرده‌ام ال نود هم‌اکنون وارد تست‌های آزمایشی شده و این دوره بین ۱۳ تا ۱۸ هفته به طول می‌انجامد.
وی اضافه کرد: امیدواریم این خودرو طی اواخر بهمن یا اوایل اسفند ماه وارد بازار شده باشد، مگر اینکه اتفاق خاصی بیفتد.
مفیدی گفت: تا به حال همه‌ چیز طبق برنامه پیش رفته و انشاءالله از این به بعد نیز طبق برنامه خواهد بود.
رئیس سازمان گسترش در پاسخ به این پرسش که قرار بود ال ۹۰ آبان ماه به بازار بیاید، اظهار داشت: خطهای تولید‌ آبان ماه آماده تولید بود نمونه‌ها بیرون آمد و الان نیز خطها آماده تولید آزمایشی هستند.
وی ادامه داد: طبیعی است به دلیل بحثهای ایمنی که در ارتباط با تولید خودرو وجود دارد اولین تولیدات نباید وارد جاده‌های کشور شوند، در دنیا تولید خودرو آداب دارد و ما این آداب را از خود ارائه نکرده‌ایم.
مفیدی افزود: باید خودرو زمان تستی را بگذراند تا بتواند وارد خط تولید شود. پس از طی تمامی استاندارد‌ها ال ۹۰ وارد بازار خواهد شد.
وی گفت: حدس ما این است که در سقف پائینی اینکار موفق شویم و سقف بالایی نیز ۱۸ هفته است. تا کنون تمامی کارهای ما طبق برنامه بوده و دوگانگی و سه‌گانگی نیز وجود نداشته است.
مفیدی افزود: شاید برخی تصور کرده‌اند راه‌اندازی خط تولید به معنای فروش انبوه است در حالی که اینگونه نیست شاید در این مدت صدها خودرو تولید شود. آزمایشات گوناگون بر روی آن انجام شود و بیش از هزار کیلومتر در شرایط مختلف آب و هوایی رانده شود،
تستهای مختلف جاده‌ای بر روی آن صورت گیرد تا قابل عرضه شود.
رئیس سازمان گسترش تصریح کرد: قیمت ال ۹۰ تغییری نکرده و کارها بر همان روال خوبی که انجام می شد پیش می‌رود.
مفیدی همچنین در خصوص عرضه سهام سازمان گسترش در قالب اصل ۴۴ قانون اساسی یادآور شد: سهام سازمان گسترش را می‌توان در راستای اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی عرضه کرد، برای اینکار سهام ارزیابی و به بورس اعلام شده است.
وی ادادمه داد: قیمت سهام توسط بورس آماده اعلام است و هر زمان که بخواهد روی تابلو برود سازمان خصوصی‌سازی باید اقدام کند.
مفیدی همچنین درباره زمان عرضه گوشی‌های موبایل تولیدی شرکت نیمه هادی عماد گفت: الان نمی‌توانم با قطعیت در این باره پاسخ دهم اما امیدوارم در بحث‌هایی که با تولید کنندگان مقابل خود دارند مسئله را نهایی کنند.
وی افزود: طرفهای خارجی شرکت منتظر اعلام سود گمرکی دقیق قطعات برای امسال و سال آینده بودند و تازه این تعرفه اعلام شده است.
مفیدی اضافه کرد: امیدوارم مذاکرات روند سریعی گرفته و بتوانیم زمان عرضه را اعلام کنیم.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

هرمزگان و جنوب کرمان، فقیرترین استان‌ها در تمامی ابعاد

مدیرکل دفتر امور زنان سازمان بهزیستی با اعلام اختصاص پنج...

مادری که خودش را سزارین کرد

اعلام حذفیات کنکور سراسری

ایسنا: معاون سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه...

مادری که خودش را سزارین کرد

زیر ترن خوابید و زنده ماند

جام‌جم آنلاین: یک زن جوان نیوزیلندی که بین ریل‌های یک...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان