امنیت مرزها حاصل همدلی و همزبانی مرزبانان و مرزنشینان است

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی در حاشیه سفر به اردبیل در جمع خبرنگاران، در رابطه با وضعیت امنیت مرزهای کشور نیز تصریح کرد: ایران با ۱۵ کشور دنیا هم مرز است و جزء معدود کشورهایی است که این تعداد همسایه را در اطراف خود دارد و کنترل ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز با وجود بی ثباتی حاکم در برخی از این کشورها، نیازمند توجه جدی مسئولان است.

سردار رضایی همچنین گفت: در این رابطه در شرق و غرب کشور اقدامات خوبی انجام گرفته است اما در مجموع، طی برآوردهای انجام شده، تقویت مرزها نیازمند اختصاص ۸ هزار میلیارد تومان بودجه در برنامه ششم است.

این مقام ارشد انتظامی، وضعیت حاکم بر مرزهای کشور و امنیت مرزها را حاصل همدلی و همزبانی خوب مرزبانان و مرزنشینان برشمرد و گفت: مرزبانان در شرایط سخت خدمتی با عشق و علاقه و با نیت جهادی به حراست از مرزها می پردازند.

وی در ادامه هدف از سفر به استان اردبیل را شرکت در چهارمین دوره آموزشی کوثر مرزبانی، عنوان کرد و گفت: این دوره با هدف افزایش آمادگی عملیاتی و کاهش آسیب پذیری نیروهای مرزبانی تا کنون در ۳ استان آذربایجان غربی، بوشهر و سیستان و بلوچستان برگزار شده و چهارمین دوره آن نیز در استان اردبیل برگزار شد.

به گفته وی در این دوره، تاکتیک ها و تدابیر جدید برای فرماندهان هنگ ها، گروهان ها و پاسگاه های مرزی بیان و تبادل تجربیات بین آنان انجام می شود و مرزبانی به طور دقیق و مستمر آموزش نیروهای خود را در دستور کار دارد.

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۳ January 2016 | 12:29 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

ده زائر مسجد مقدس جمکران در تصادف جان سپردند

    فارس: در تصادف اتوبوس حامل زائران مسجد مقدس...

مادری که خودش را سزارین کرد

مرگ یک ایرانی در زندان فرانسه در پرده ابهام

با گذشت چند ماه از مرگ مشکوک یک ایرانی در...

مادری که خودش را سزارین کرد

در تصادف ۳ هواپیما ۳ نفر کشته شدند

یک هواپیمای کوچک که روز شنبه سعی می کرد در...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب