انیمیشن «کج و کوله» همان «پت و مت»ایرانی است!

مادری که خودش را سزارین کرد

محمدرضا درخشان گفت: مجموعه‌ی انیمیشن «کج و کوله» یک طنز آموزشی است که در آن علاوه بر سرگرمی، مشکلات یک شهر را در دل یک خانواده به نقد می‌گذاریم.


کارگردان مجموعه‌ انیمیشن جدید «کج و کوله» که در ۱۳ قسمت ۷ دقیقه‌ای با تکنیک سه‌بعدی در مرکز صبا تولید و تحویل سیما شده است در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان مطلب بالا درباره‌ی این که این کار الهام گرفته از «پت و مت» است، اظهار کرد: در ساخت این انیمیشن رویکردمان در تیپ، انیمیشن «پت و مت» بوده است با این تفاوت که «پت و مت» در نهایت آموزش نمی‌دهد.


وی گفت: شخصیت‌های انیمیشن «کج و کوله» دو برادرند که ظاهری متناسب با نام‌هایشان دارند، بسیار بلند پرواز و البته با ذوق هستند که برای رسیدن به ایده‌آل‌هایشان لحظه‌ایی تامل نمی‌کنند در واقع کافی است یکی از آنها اراده‌ی رسیدن به چیزی را در خود پیدا کند، آن وقت است که سیلی از تصمیمات عجیب و غریب و تبعات عموما ویرانگر آن‌ها، یک ماجرای تازه را به‌وجود می‌آورد.کارگردان این مجموعه انیمیشن ادامه داد: «کج و کوله» داستان افراط در عملگرایی است؛ اعتقاد راستین این دوبرادر در یک جمله معادل این عبارت مشهور است مبنی بر این‌که «خواستن توانستن است»؛ اما در پایان هرماجرا شاید بتوان نتیجه گرفت لزوم این توانایی دانایی است یا به عبارتی «توانا بود هرکه دانا بود».


درخشان با بیان این‌که تمامی گروه‌های سنی مخاطب این انیمیشن هستند، اظهار کرد: این‌کار رئال فانتزی است یعنی فانتزی در دل رئال است نه رئال در دل فانتزی.


وی ادامه داد: تصمیم داریم در یک پروژه بلندمدت تا ۲۰۰ قسمت دیگر از این مجموعه بسازیم و اکنون درحال مذاکره با سازمان هستیم.


به گزارش ایسنا، عوامل تولید این مجموعه عبارتند از: کارگردان: محمدرضا درخشان – استوری برد و کارگردان هنری: سیدمصطفی حسینی؛مدیر بخش انیمیت: احسان عرب اسدی- مدیر بخش سه بعدی- انیمیت: محمدرضا فراهانی؛نویسنده: شارمین میمندی نژاد- انیماتورها: علی وره- محمد حیدری- حمیدرضا اصانلو- حمید افتخاری- مجتبی اوریویی- حسین فناییان

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

«نیکی کریمی» داور جشنواره وسول فرانسه

    نیکی کریمی در چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های آسیایی «وسول»...

مصاحبه با ارسطو درباره پایتخت ۳ +عکس

احمد مهران‌فر بازیگر نقش ارسطو در سریال «پایتخت» از ابهامات...

مادری که خودش را سزارین کرد

افسانه بایگان کتاب دفتر شعرش را منتشر کرد

«افسانه بایگان» بازیگر سینما و تلویزیون کتاب دفتر شعرش را...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب