“ایرج زند” هنرمند مجسمه‌ساز درگذشت

مادری که خودش را سزارین کرد
ایرج زند” هنرمند مجسمه‌ساز درگذشت


خبرگزاری فارس: ایرج کریم‌خان زند متولد ۱۳۲۹ تهران، نقاش و هنرمند پیشرو در رشته مجسمه‌سازی در سن ۵۶ سالگی در بیمارستان پارس تهران درگذشت.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، ایرج کریم‌خان‌زند، در سال ۱۳۴۶ از هنرستان هنرهای زیبا فارغ‌التحصیلان شد و از سال ۱۳۵۹ در مدرسه عالی هنرهای زیبا پاریس (بوزار) ادامه تحصیل‌ داد و در سال ۱۳۶۰ از همین مدرسه فارغ‌التحصیل شد.
وی از سال ۱۳۶۴ تاکنون بیش از ۱۵۰ نمایشگاه انفرادی برپا کرده و در بیش از ۳۵ نمایشگاه گروهی در ایران، فرانسه، آلمان، کویت و پرتقال آثار مجسمه و نقاشی‌اش را به تماشا گذاشته است.
زند از سال ۱۳۶۳ تاکنون به تدریس در دانشگاه‌های هنری ایران اشتغال داشته و عضو هیئت مدیره انجمن هنرمندان نقاش ایران بوده است، وی چندین مجسمه بزرگ شهری در تهران و اصفهان ساخته است و همچنین بیش از هفت دیوارنگاره، از جمله سازمان گسترش و نوسازی، متروی تهران، کلیسای سنت‌ماری در اوینیون فرانسه و نمازخانه سن‌پل در شاتل را نقاشی کرده است.
بنابر همین گزارش پیکر این هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز، روز یکشنبه ۲۶ آذرماه ساعت ۹ صبح از مقابل خانه هنرمندان ایران واقع در خیابان طالقانی – خیابان موسوی به سمت قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا تشییع خواهد شد.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

فرزاد حسنی: زنگ زدند گفتند از امشب نیا!

فرزاد حسنی در اولین گفت و گوی خود پس از...

مادری که خودش را سزارین کرد

۲۵۰میلارد دلار برای جلوگیری از گسترش شیعه در خاورمیانه

وهابیت با مرکزیت عربستان سعودی و با استفاده از امکانات...

مادری که خودش را سزارین کرد

خبرسازان جهان سیاست در سال ۲۰۰۶

بى.بى.سی، خبرسازان جهان سیاست در سال ۲۰۰۶ را در خروجى...