این بار قرص های مرگ آور برنج

مادری که خودش را سزارین کرد

معاون سلامت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی هشدار داد: مصرف قرصهایی با نام «برنج» که به جای قرصهای اکستازی توزیع می شود ، در روزهای اخیر افزایش یافته و منجر به مسمومیت تعداد زیادی از جوانان و مرگ حداقل ۳نفر در تهران شده است.
سیدموید علویان افزود: مصرف این قرص سمی با فرمول (فسفید آلومینیوم) در روزهای اخیر افزایش محسوسی در تهران داشته و بررسی های انجام شده نشان می دهد حتی مصرف یک چهارم هر قرص آن موجب مسمومیت شدید افراد و حتی رفتن آنها به حالت کما شده است.
وی افزود: در چند روز اخیر حداقل ۷ نفر که دچار مسمومیت شدید ناشی از مصرف این قرص شده اند در بیمارستان لقمان تهران که تنها مرکز تخصصی رسیدگی به مسمومیت ها در تهران است ، بستری شدند که متاسفانه ۳ نفر آنها فوت کردند و ۲ نفر آنها نیز در حالت کما هستند. معاون سلامت وزارت بهداشت هشدار داد: به طور کلی مصرف قرصهای اکستازی عواقب بسیار وخیمی برای سلامت جسم و روح انسان دارد و بخصوص به جوانان و دانش آموزان هشدار می دهیم از مصرف هرگونه قرص اکستازی خودداری کنند بویژه آن که ممکن است مصرف قرصهای سمی دیگری به جای آنها که شبیه قرصهای اکستازی است مانند قرص برنج منجر به مرگ ناگهانی آنها شود. علویان به فارس همچنین گفت: با توجه به این که بیمارستان لقمان به عنوان تنها بیمارستان تخصصی مسمومیت در تهران ، جوابگوی نیاز این شهر نیست بزودی بخش مسمومیت ها در بیمارستان بهارلوی تهران نیز راه اندازی می شود تا این بیمارستان نیز همزمان به بیمارانی که دچار مسمومیت می شوند ، خدمت رسانی کند.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

مرگ یک فوتبالیست درحین بازی دربندرعباس!

سخنگوی هیات فوتبال استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا افزود:...

مادری که خودش را سزارین کرد

افزایش موارد تعرض جنسی در ارتش امریکا

تعداد موارد تعرض جنسی در ارتش امریکا در سال گذشته...

مادری که خودش را سزارین کرد

خودکشی از نوع جدید/ دختر و پسر ژاپنى به طور توافقى خودکشى کردند

 یک دختر و پسر ژاپنى با فراخواندن یکدیگر به سوى...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان