بازی محلی جیجه خروس

مادری که خودش را سزارین کرد

بازی محلی جیجه خروس،بازی محلی

بازی محلی جیجه خروس


ابتدا، بازیکنان در قسمتى از آب دریا دور هم جمع مى‌شوند. سپس یک نفر به‌نام استاد با دست آب را آن‌قدر به‌هم مى‌زند تا کف کند. پس از چند دقیقه، رفته‌رفته آب صاف و راکد مى‌شود. استاد پنجه‌هاى خود را به‌هم قفل کرده و دست‌هاى خود را دایره‌وار روى آب مى‌گذارد. بازیکنان به آبهائى که بین دست‌هاى استاد قرار گرفته تلنگر مى‌زنند. هنگام تلنگر زدن انگشت هرکس محکم به آب خورد و قلپ صدا کرد جیجه (جوجه) است و هرکس که انگشت آن آهسته صدا کرد خروس مى‌شود .

اگر تعداد خروس‌‌ها از یک نفر بیشتر بود، کار را تکرار مى‌کنند تا فقط یک خروس باقى بماند. نفرى که خروس شود، بازنده است. بازیکنان جائى را، مثلاً بند یک کشتى را به‌عنوان دکه انتخاب مى‌کنند و بعد همگى به آب مى‌زنند. در اینجا خروس موظف است به‌وسیله ٔ شنا، جیجه‌‌ها را تعقیب کند. ضمناً باید مراقب باشد کسى خودش را به دکه نرساند. اگر خروس موفق شد یکى از جیجه‌‌ها را گر کند برنده مى‌شود و اگر موفق نشد، یعنى اگر جیجه‌اى خود را به سردکه رسانید، باز خروس بازنده است و بازى به‌همین ترتیب از نو شروع مى‌شود .

 

برگرفته شده از:iranvillage.ir

مطلب بالا در دسته‌بندی جالب و خواندنی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱ June 2016 | 10:10 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

چند عکس جالب از به دنیا آمدن مورچه ها!

فارس: مورچه‌ها همه جا هستند، هر جایی که یک تکه...

مادری که خودش را سزارین کرد

پیشنهاد میلیاردی زن سعودی برای ازدواج

مجله روی عربستان از پیشنهاد جالب یک زن که به...

مادری که خودش را سزارین کرد

۱۸ پل حیرت انگیز دنیا

این پل طولانی ترین پل جهان جمعا بطول ۸٫۹۲۱ فوت...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان