بازی محلی گاو گوساله

بازی محلی گاو گوساله,بازی محلی قدیمی,بازی محلی گاو و گوساله,روش بازی محلی گاو و گوساله,گل یا پوچ,بازی محلی گل یا پوجچ,مراحل بازی گل یا پوچ,آشنایی با بازی محلی گاو و گوساله,ایران مطلب

بازی محلی قدیمی,بازی محلی گاو و گوساله
بازی محلی گاو گوساله

ایران مطلب : این بازی کمی شبیه به گل یا پوچ بوده و با تعداد نفرات متفاوتی قابل اجراست. بازی بدین صورت است که ابتدا پنج سنگ کوچک متفاوت یا شیء دیگر که هر کدام سنبل گاو، گوساله، فنگل، پنیر و شاه دراز باشد انتخاب می‌ کنند. سنگ یا شیء باید طوری انتخاب شود که رنگ یا شکل ظاهری آن به نامش شباهت داشته باشد تا همه بازیکنان تشخیص دهند. همچنین اندازه آن‌ها باید در حدی باشد که هر کدام به راحتی در مشت بسته جای گیرند. با شروع بازی همه افراد دور هم جمع می‌ شوند و یک نفر رئیس بازی انتخاب می‌ ‌شود. او اشیاء را پشت خود یا در پیراهن و یا کیسه یا هر جایی که افراد دیگر نبینند قایم می‌ کند و به طور تصادفی یکی را در مشت بسته بیرون می‌‌آورد و بصورت سوالی و با لحن شعرگونه از نفر اول می‌ پرسد: «گو، گوسال، فنگل پنیر یا شادراز؟» و او باید با یک مورد پاسخ دهد. اگر درست پاسخ داد نوبت نفر بعدی می‌ ‌شود ولی اگر پاسخ غلط داد جریمه می‌ ‌شود. جریمه معمولا کولی دادن به نفر مقابل بوده است اما می‌ ‌توان نوع جریمه‌‌ها را در اول بازی بصورت توافقی مشخص کرد. سپس نوبت به نفر بعدی است که جواب دهد و همینطور بازی ادامه دارد.

منبع : tebyan.net

مطلب بالا در دسته‌بندی جالب و خواندنی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۲ October 2014 | 11:13 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

گزارشی جذاب در مورد قبض موبایل چهره‌های فوتبالی‌ها

بــاز هـــم علیرضـــا واحدی‌نیکبخت در بالاهای جدول است! او نسبت...

مادری که خودش را سزارین کرد

چشم‌های دختر اماراتی شیشه تولید می‌کند!

ایسنا- چشم‌های دختر بچه ۱۰ ساله در شهر شارجه امارات...

خودرو عجیب و غریب که ۵ متر طول دارد و ۶ در و ۸ صندلی +تصاویر

تاریخ نشر : پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۵ مشاهده : ۴...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب