تازه ترین پیام بن لادن

مادری که خودش را سزارین کرد
: اروپا به حضور نظامی خود در افغانستان پایان دهد


خبرگزاری فارس: اسامه بن لادن رئیس شبکه القاعده در تازه‌ترین پیام صوتی خود بار دیگر مسئولیت حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ را بر عهده گرفت و از اروپائی‌ها خواست به مشارکت نظامی‌شان در افغانستان پایان دهند.


به گزارش فارس، بن لادن در پیام صوتی خود که پنجشنبه شب از شبکه تلویزیونی الجزیره پخش شد از اروپایی‌ها خواست به حضور نظامی کشورشان در افغانستان پایان بدهند.
وی در پیام خود به ملتهای اروپایی گفت: برای شما مردم اروپا بهتر است دست سیاستمدارانتان را که در مقابل کاخ سفید ایستاده‌اند بگیرید و برای برداشتن ظلم از سر مظلومان بکوشید.
بن لادن همچنین بار دیگر مسئولیت حملات یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به آمریکا را برعهده گرفت و گفت افغانها هیچ نقشی در این حملات نداشته‌اند.
بن لادن گفت: واقعیتی که قبلا نیز اعلام کرده بودم این است که حوادث” منهتن” (نیویورک) واکنشی به اقدام ائتلاف آمریکا و اسرائیل در کشتن مردم ما در فلسطین و لبنان بود و من مسئول این حوادث هستم.
وی افزود: تاکید می کنم نه ملت و نه دولت افغانستان هیچ گونه اطلاعی از این حوادث نداشتند.
بن لادن تصریح کرد، آمریکا این موضوع را می‌داند زیرا تعدادی از وزیران طالبان را به اسارت گرفته و از آنها بازجویی کرده و به اطلاع نداشتن آنان از این حوادث پی برده است.
رئیس القاعده همچنین کشورهای شرکت کننده در جنگ افغانستان را به هدف قرار دادن زنان، کودکان و غیرنظامیان متهم کرد و گفت: شما در این جنگ به اخلاف و آداب جنگ پایبند نبودید اکثر قربانیان بمباران‌های شما را بطور عمده کودکان و زنان تشکیل می دهند در حالی که شما می‌دانید زنان ما نمی‌جنگند. شما آگاهانه آنان را هدف قرار می‌دهید تا روحیه مجاهدین را تضعیف کنید ولی این مسئله برای شما سودی نخواهد داشت.
بن لادن در بخش دیگری از اظهاراتش گفت دامنه حضور آمریکا به لطف خدا محدود می‌شود و آنها به سرزمینشان در آن سوی اقیانوس اطلس باز خواهند گشت.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

دستگیرى ۱۷ دختر و پسر حین رقص و پایکوبى در یک مجلس لهو و لعب

مأموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومى هرمزگان ۱۷ نفر دختر...

مادری که خودش را سزارین کرد

برنامه‌‌های ترکیبی پرمخاطب وکم‌هزینه

به نظر می‌‌رسد مخاطبان میلیونی رسانه ملی در ایام نوروز...