تایمزآنلاین:اسلام بر مدهای هالیوودی غلبه کرده است

مادری که خودش را سزارین کرد

تایمزآنلاین:اسلام بر مدهای هالیوودی غلبه کرده است


خبرگزاری فارس: پایگاه اینترنتی تایمز‌آنلاین در گزارش اخیر خود از گرایش بازیگران مصری به اسلام و حجاب، آورده است، طی سال‌های اخیر اسلام به شدت مدهای هالیوود را مغلوب خود ساخته است.


به گزارش خبرگزاری فارس پایگاه اینترنتی تایمز‌آن‌لاین در ادامه گزارش اخیر خود در رابطه با اینکه طی سال‌های اخیر دین اسلام به شدت مدهای هالیوودی را مغلوب خود ساخته است، می‌افزاید: واقعه بسیار عظیمی در قاهره_هالیوود خاورمیانه_ در شرف وقوع است. بازیگران آشکارا به دین گرایش یافته و از مقنعه و دیگر پوشش‌های اسلامی استفاده می‌کنند.
گرایش به اسلام در کشوری (مصر) که هدایت صنعت فیلم جهان عرب را به عهده دارد و بازیگران آن از دیر زمان به عنوان افراد مدگرای جامعه که بیش از همه در این زمینه دنباله‌رو مدها بوده‌اند، شناخته شده بودند، جنجال زیادی به پا کرده است.
سایت «تایمزآن‌لاین» در ادامه می‌افزاید: در این مصر دو دسته بازیگر زن محجبه وجود دارد: یک دسته بازیگرانی هستند که از بازیگری کناره گرفته و زندگی خود را وقف امور مذهبی کرده‌اند و دسته دیگر آنهایی هستند که در عین آنکه به کار بازیگری خود ادامه می‌دهند، حجاب را به عنوان پوشش همیشگی خود برگزیده‌اند که تصمیم هر دو گروه نشان می‌‌دهد آنها به شدت تحت تاثیر عقاید مذهبی قرار گرفته‌اند.
مصری‌ها برای ۳۰ سال در خلیج فارس و عربستان سعوی کار می‌کردند و پس از آن بسیار پولدارتر و محافظه‌کارتر از سابق به کشور خود بازگشتند.
این سایت در ادامه این گزارش می‌افزاید: «هانا ترک»، مشهورترین بازیگر زن مصر اخیر محجبه شده است. تصمیم این «پنلوپه کروز»،آسیایی باعث شد تا «یوسف چاهین»، کارگردان مصری برنده جایزه کن، درباره او بگوید: او باید دیوانه شده باشد.
«هانا» نیز در جواب او گفت: سینمای ایران که بازیگران در آن به صورت محجبه ظاهر می‌شوند واقعا می‌تواند بعنوان یک الگوی حرفه‌ای مورد استفاده قرار گیرد.
«اساما انور اوکاشا»، یکی از برجسته‌ترین فیلمنامه‌نویسان مصری چند سال پیش با به تصویر کشیدن رهبران صدر اسلام خشم مسلمانان را برانگیخت گفت: ایران توسط روحانیون رهبری و هدایت می‌شود و از مصر بسیار متفاوت است، آنچنانکه ایرانیان باید مقنعه و روسری بپوشند ولی مصری‌ها هنوز فرصت انتخاب دارند.
«اوکاشا» گفت: تصمیم این عده از بازیگران ریاکاری محض است.
«سهیر رمزی»، یکی دیگر از بازیگران مشهور مصر که پیش از این در فیلم‌های غیر اخلاقی زیادی حضور یافته است، مدتی پیش با ظاهری محجبه در برنامه‌های ماه مبارک رمضان ایفای نقش کرد.
وی گفت: بسیار متعجبم که بازگشت من و دیگر بازیگران محجبه باعث بوجود آمدن چنین جنجالی شده باشد، تاکید می‌کنم که من می‌توانم نقش‌هایی را بازی‌ کنم که شایسته و مناسب موقعیت من به عنوان یک زن مسلمان محجبه باشد.
وی افزود: این مسئله که بازگشت من به عرصه بازیگری با بازگشت بازیگران محجبه دیگری چون «صبرین» و «سهیر البابلی» مصادف شد، کاملا تصادفی بود.
«رمزی» تاکید کرد: روحانیون به من گفته‌اند که من تا زمانیکه در یک فیلم صحنه‌های غیراخلاقی نباشد می‌توانم به بازی خود در فیلم‌های مختلف ادامه دهم.
سایت تایمز آنلاین گزارش خود را با این جمله به پایان می‌رساند: چنین اتفاقاتی نشان‌دهنده یک تغییر عظیم در ارزش‌های اجتماعی و پایان تاثیر اخلاقی غرب بر جهان است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

«دوست» و «دشمن» ایالات متحده از نگاه مردم آمریکا

در یک نظر سنجی عمومی در آمریکا که توسط سازمان...

مادری که خودش را سزارین کرد

ابطال آرای مینو خالقی در حوزه انتخابیه اصفهان

رئیس ستاد انتخابات کشور از ابطال آرای منتخب سوم انتخابات...

مادری که خودش را سزارین کرد

مِنّتی که آمریکا بر سر ایران گذاشت

خبرگزاری مهر:  قرارداد فروش ۳۲ تُن از ذخایر راکتور آب...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب