تخلف هفت میلیارد تومانی در مخفی‌سازی گمرکی

مادری که خودش را سزارین کرد

با کشف یک محموله ۹ کانتینری از اجناسی که در آنها با اظهارنامه تقلبی، اقدام به فرار از پرداخت ۹۰۰ میلیون تومان عوارض قانونی شده بود، پرونده تخلف ۷ میلیارد تومانی این نوع واردات به جریان افتاده است.

به گزارش خبرنگار «بازتاب»، چندی پیش، هشت کانتینر چینی‌آلات آب‌طلا شده که در گمرک، سرامیک اظهار شده بود، تحت بررسی‌ مأموران گمرک قرار گرفت و مشخص شد، تنها دو کانتینر آن سرامیک بوده و بقیه محموله، چینی‌آلات است. ضمن این‌که پس از بازرسی و توزین، مشخص می‌شود که پانزده تن اختلاف بین اجناس واقعی و اظهار در برگه‌های گمرکی وجود داشته است.

چندی پیش نیز ۹ کانتینر چینی‌آلات که سرامیک اظهار شده بود، در گمرک خرمشهر توقیف و محکوم به جریمه یک میلیارد و هفتصد میلیون تومانی شد.
در دو سال گذشته، نزدیک به پنجاه کانتینر چینی‌آلات، به عنوان سرامیک اظهار شده است.

در حالی که بنا بر قوانین موجود، بلافاصله پس از توقیف کالاهای اینچنینی، باید پرونده آن به ستاد مبارزه با قاچاق کالا و یا دیگر مراجع ذیربط ارجاع شود، اما برخی از این پرونده‌‌ها چنین عاقبتی پیدا نکرده است.

گفتنی است، از آنجا که واردات چینی با تعرفه ۱۰۰ درصدی انجام می‌شود، اظهار نازل‌ترین نوع چینی به سرامیک به دلیل اختلاف شدید در تعرفه، موجب سود کلان برای وارد‌کنندگان می‌شود.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

قطعی گاز سال گذشته تکرار نخواهد شد

وزیر نفت: قطعی گاز سال گذشته تکرار نخواهد شد وزیر...

مادری که خودش را سزارین کرد

نوجوان نپالی کوچکترین مرد دنیا

جام جم آنلاین: والدین یک نوجوان ۱۴ ساله نپالی که...

مادری که خودش را سزارین کرد

حمله شدید دکتر معین به نخبگان و دولت دکتر احمدی نژاد

سایت خبری تحلیلی، دریچه از حمله شدید دکتر معین به...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب