تست ایدز‌ با گوشی موبایل !

مادری که خودش را سزارین کرد

فارس نوشت: گروهی از متخصصان بهداشت و درمان در انگلستان موفق به طراحی یک نرم افزار تست ارزان قیمت شدند که با نصب بر روی گوشی می توان از آلودگی احتمالی به ویروس HIV مطلع شد.


به گزارش پی سی مگ، مهم ترین حسن این سیستم تست آن است که هر فردی خود می تواند به طور شخصی و کاملاً خصوصی آن را انجام دهد و دیگر نیازی به مراجعه به دکتر و آزمایشگاه وجود نخواهد داشت.


برای انجام این تست فرد باید مقدار اندکی از ادرار یا آب دهانش را بر روی یک تراشه کوچک رایانه ای قرار دهد و سپس این تراشه را برای تجزیه و تحلیل به گوشی تلفن همراه خود متصل کند.


این سیستم نه تنها برای تشخیص بیماری ایدز قابل استفاده است، بلکه برای شناسایی بسیاری از دیگر بیماری های جنسی هم قابل استفاده است. از جمله این بیماری ها می توان به سوزاک اشاره کرد.


نرم افزار عرضه شده همراه با این تراشه ضمن اعلام نتیجه بررسی ها در مورد چندین بیماری مقاربتی، توصیه هایی را هم به کاربر ارائه کرده و برای بررسی بیشتر بیماری آدرس نزدیکترین مراکز درمانی را هم به وی پیشنهاد می دهد.


این طرح eSTI² نام گرفته و با همکاری تعدادی از بیمارستان های بزرگ انگلیس اجرا می شود. هزینه طراحی و اجرای این طرح ۴ میلیون پوند بوده است.


انتظار می رود این ابتکار جدید باعث افزایش بهداشت و سلامت به خصوص در ارتباط با بیماری های جنسی گردد.


۱۹ آبان ۱۳۸۹

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

بعد از بارداری وزن کم کنید

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از جام جم...

مادری که خودش را سزارین کرد

انواع مدلهای خوابیدن: معایب و مزایا

فکر می‌کنید درطول شب اصلاً از جایتان تکان نمی‌خورید؟ اشتباه...

توصیه ‌های مهم برای خریداران آجیل

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از جام جم...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان