تصویری غیرمتمدنانه از تاریخ ایران در فیلمی هالیوودی

مادری که خودش را سزارین کرد

تصویری غیرمتمدنانه از تاریخ ایران در فیلمی هالیوودی


خبرگزاری فارس: کمپانی هالیوودی «برادران وارنر» فیلم جدیدی با نام ۳۰۰ ساخته که در آن تلاش کرده تا تمدن ایرانیان را در قالب روایت تاریخی جنگ ایران و یونان در ۴۸۰ سال پیش از میلاد بگونه‌ای زیر سوال برد.


به گزارش خبرنگار فارس، «زاک اسنایدر»، کارگردان هالیوودی در فیلم جنگی، تاریخی «۳۰۰» تلاش کرده تا روایت تاریخی مبارزه خشایارشاه اول، پادشاه ایران با «لئونیداس»، شاه اسپارت را به تصویر بکشد.
در این واقعه تاریخی خشایار شاه با هزاران هزار نیروی تا دندان مسلح به اسپارت حمله می‌کند و «لئونیداس» با ۳۰۰ سرباز دلاور در صدد دفاع از مرز و بوم خود بر می‌آید.
«زاک» در این فیلم اگرچه یک واقعیت تاریخ به تصویر می‌کشد ولی آنچه که مهم است این است که این کارگردان هالیوودی ایرانیان افرادی خونریز، غیرمتمدن و بسیار وحشی معرفی کرده و در مقابل «یونیان» افرادی بسیار غیور، شریف و دلاور معرفی کرده است.
در این فیلم که قرار است در تاریخ ۹ مارس سال ۲۰۰۷ میلادی اکران شود، بازیگرانی چون «جرارد باتلر»، «لنا هیدی»، «مایکل فسنبدر»، «وینسنت ریگان» و «دومنیک وست» ایفای نقش می‌کنند.
فیلم «۳۰۰» به تهیه‌کنندگی «فرانک میلر»، «دبوراه اسنایدر» و «کرایج.جی.فلورس» و توسط کمپانی فیلمسازی «برادران وارنر» ساخته شده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

حاشیه هاى شنیدنی کنفرانس خبرى احمدى نژاد

 سومین کنفرانس خبرى دکتر محمود احمدى نژاد رییس جمهورى اسلامى...

مادری که خودش را سزارین کرد

انسانهای اولیه آدمخوار بوده اند!

 بر پایه تحقیقات انجام شده بر روی بقایای انسانهای اولیه...

پیام تبریک روحانی به سران کشورهای اسلامی: برای ساخت جهانی عاری از خشونت و افراطی گری پیشگام شوید

سیاست > دولت – رﯾﯿﺲ ﺟﻤﻬﻮر، از سران کشورهای اسلامی خواست با...