تعداد پیغامهای کوتاه ارسالی در سال ‪ ۲۰۱۰‬به ‪ ۲/۳‬تریلیون عدد می‌رسد

مادری که خودش را سزارین کرد

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد تا سال ‪ ۲۰۱۰‬تعداد سالیانه پیغامهای کوتاه(‪ (SMS‬ارسال شده توسط تلفنهای همراه دو برابر شده و به رقم ‪ ۲/۳‬تریلیون عدد خواهد رسید.


به گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت انگلیسی تحقیقات بازار “گارتنر” در گزارش جدید خود اعلام کرده‌است کاربران تلفنهای همراه سرتاسر جهان در سال ‪ ۲۰۰۵‬حدود ‪ ۹۳۶‬میلیارد پیغام کوتاه میان یکدیگر ارسال کرده‌اند.


این شرکت همچنین اعلام کرد درآمد حاصل از پیغامهای کوتاه در سال ‪ ۲۰۰۵‬حود ‪ ۳۹/۵‬میلیارد دلار بوده‌است که این درآمد در سال ‪ ۲۰۱۰‬به ‪۷۲/۵‬ میلیارد دلار خواهد رسید.


به گفته مسئولان “گارتنر”، ناحیه آسیا و اقیانوسه همچنان در سالهای آینده دارای بیشترین رکورد ارسال پیغامهای کوتاه خواهد بود به طوری که در سال ‪ ۲۰۱۰‬تعداد پیامهای کوتاه ارسال شده در این ناحیه از ‪ ۱/۸‬میلیارد عدد خواهد گذشت.


در این گزارش همچنین ذکر شده که پیغام کوتاه در طول ‪ ۳۰‬سال تاریخ صنعت تلفنهای همراه، موفق‌ترین فناوری ارسال بی‌سیم اطلاعات بوده است.


“گارتنر” اعلام کرد در آینده به انواع جدید روشهای ارسال اطلاعات با تلفنهای همراه نیاز خواهد بود که از جمله آنها می‌توان به خدماتی مشابه “مسنجر”ها و نیز امکان ارسال عکس و ویدیو اشاره کرد، اما این خدمات جدید تنها در صورت برخورداری از سادگی و ارزانی “اس‌ام‌اس”ها، به محبوبیتی مشابه “اس‌ام‌اس” دست خواهند یافت.

مطالب مشابه

خداحافظی واتس‌آپ با سیستم‌ عامل‌‌های قدیمی

مدیران برنامه گپ واتس آپ اعلام کرده‌اند که تا پایان...

مادری که خودش را سزارین کرد

کروم بدون هشدار امنیتی

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از جام جم...

۱۰ وب سایت که از دیدن آنها متعجب خواهید شد

زومیت: می توانید تصور کنید قبل از اینترنت دنیا به...