جاسبی: کنکور ظرف ۵ سال آینده حذف می‌شود

مادری که خودش را سزارین کرد

جاسبی: کنکور ظرف ۵ سال آینده حذف می‌شود


خبرگزاری فارس: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از حذف کنکور ظرف ۵ سال آینده خبر داد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی دکتر جاسبی صبح امروز در جمع دانشجویان و فارغ التحصیلان مراکز آموزش عالی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در تالار کوثر ای سازمان با بیان این مطلب گفت: یکی از مشکلات ما کمبود دانشگاه نسبت به متقاضیان ورود به مراکز آموزش عالی کشور است و این مشکل حل شدنی نیست مگر با حذف کنکور که پیش بینی می کنیم تا پنج سال آینده بتوانیم این مهم را محقق سازیم.
وی ادامه داد: حذف کنکور خدمت بزرگی به جوانان و خانواده ها خواهد بود تا از میزان استرس و نگرانی آنان کاسته شود.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره انرژی هسته ای اذعان کرد: قرار است تا سال های آینده انرژی جوش هسته ای جایگزین انرژی هسته ای شود که امروزه ژاپن آمریکا و فرانسه در حال سرمایه گذاری و تحقیقات درباره این مهم هستند و ما نیز باید در تکنولوژی های عصر جدید سرمایه گذاری کنیم تا از قافله علم و تکنولوژی روز دنیا عقب نیفتیم.
جاسبی تصریح کرد: زمانی که غرب به هر علتی مخالف دست یابی جمهوری اسلامی ایران به انرژی هسته ای است باید با ارتقای دانشگاه ها و سطح دانش جوانان به علوم هسته ای و شاخه های گوناگون آن دست یابیم و آنقدر در زمینه این تکنولوژی پیشرفت کنیم تا مخالفانمان در برابر ما فلج شوند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه امروزه توسعه نیروی انسانی در گرو تأسیس و توسعه مراکز آموزش عالی است افزود:‌آمریکا تمامی پیشرفت های خود در زمینه علم و تکنولوژی را مدیون کالجها و چهار هزار دانشگاه خود است که با وجود این مراکز وسیع علمی موفق شده علم و تکنولوژی را تا قلب شهرها و روستاهایش پیش ببرد.
جاسبی اذعان کرد:‌برخیها گله مندند که برخلاف توسعه کمی از توسعه کیفی مناسب برخوردار نیستیم و من به عنوان یک کارشناس امور دانشگاهی می گویم که سطح و کیفیت دانشگاه ها و دانشجویان امروز ما خیلی بهتر از گذشته است تا آنجا که ده‌ها هزار نفر از دنشجویان ما برای ادامه تحصیل راهی دانشگاه های معتبر جهانی می شوند.
وی گفت: امروز ما به ازای ۱۰۰هزار جمعیت، سه هزار و ۵۰۰ دانشجو و فارغ التحصیل علمی داریم در حالی که کشورهای صنعتی از هر ۱۰۰هزار جمعیت، شش هزار و ۵۰۰ راه یافته به مراکز آموزش عالی دارند و ما تازه به کف جمعیت تحصیل کرده آنان رسیده ایم در حالی که باید خود را به سقف جمعیت تحصیلکرده آنان برسانیم.
در پایان ای مراسم جاسبی و سید محمد علوی نماینده ولی فقیه در ارتش از پنج هزار نفر از فارغ التحصیلان مرکز آموزش عالی ارتش با اهدای سکه و لوح یادبود تقدیر کردند.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

باید روح امید و نشاط در فعالیت‌های مربوط به جوانان دمیده شود

دکتر محمود احمدی نژاد، رییس جمهور در جلسه شورای عالی...

مادری که خودش را سزارین کرد

مترو اصفهان به میدان نقش جهان هم می‌آید!

مجری قطار شهری اصفهان عبور مترو را از زیر میدان...

مادری که خودش را سزارین کرد

قیمت هر کیلو زعفران در بازار ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان است

امسال ۱۷۰ تن زعفران خشک از مزارع زعفران استان خراسان...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب