جریمه‌ی ۵۲۰ هزار دلاری در انتظار ایران؛فدراسیون فوتبال متنفر از پول آن هم از نوع خارجی!
استفاده نکردن از البسه و تجهیزات شرکت پوما در تمرینات و دیدار تیم ملی فوتبال برابر امارات، فدراسیون فوتبال ایران را در خطر جریمه‌ی سنگین ۵۲۰ هزار دلاری قرار داده است.
دو هفته پیش و پس از گذشت سه روز از تمرینات تیم ملی در مرحله‌ی جدید، ‌یکی از روزنامه‌های ورزشی در صفحه‌ی نخست خود تیتر زد: « شکایت جدید علیه فدراسیون فوتبال». موضوعی که آن روزها چندان جدی گرفته نشد؛ اما، این مساله هم اکنون شرایط را برای فدراسیون فوتبال ایران دشوارکرده است.
«پوما» شرکتی که پس از تغییر و تحولات در مدیریت خود در جام جهانی ۲۰۰۶ با سرمایه‌گذاری فراوان توانست، اسپانسری دوازده تیم را بر عهده بگیرد و حتی با قهرمانی ایتالیا در جام جهانی، یکی از فاتحان اصلی جام هجدهم لقب گرفت، دوم شهریور ۸۴ قراردادی را در حضور خبرنگاران رسانه‌های گروهی با فدراسیون فوتبال ایران منعقد کرد.


قراردادی دو ساله که تا بیست و چهارم آگوست سال ۲۰۰۷ میلادی اعتبار داشت؛ اما، در حالی که سیزده روز دیگر نخستین سال همکاری پوما با فدراسیون فوتبال ایران به پایان می‌رسد، مشخص نبودن مدیریت جدید فدراسیون، سبب شده که وضعیت برای فوتبال ایران سخت‌تر از گذشته شود، چرا که با شکایت احتمالی شرکت آلمانی علیه فدراسیون فوتبال کشورمان، فوتبال ایران با جریمه‌ای سنگین روبرو می‌شود.

در حالی که مسوولان فدراسیون فوتبال بارها در گفت‌وگوهایشان نرسیدن لباس و تجهیزات ورزشی پوما به ایران را دلیل استفاده نکردن تیم ملی از البسه‌ی این شرکت عنوان کرده‌اند؛ اما، اجناس این شرکت حدود دو ماه است که در گمرک فرودگاه امام خمینی (ره) در حال خاک خوردن است و بنابر ادعای مدیران پوما در ایران تنها اهمال کاری و پشت گوش انداختن ترخیص این وسایل، موجب شده تا تیم ملی با لباس‌های قدیمی در تمرینات و دیدار دوستانه با امارات شرکت کند.

در یکی از بندهای قرارداد فدراسیون فوتبال با این شرکت آمده است که هر بار تخلف فدراسیون، جریمه‌ای بیست هزار دلاری را متوجه فوتبال ایران می‌کند و این بند چه در جلسات تمرینی و چه در بازی‌های رسمی و دوستانه، قابل اجرا است. بنابراین با توجه به آن که تا به حال بیست و پنج جلسه‌ی تمرینی برگزار شده و تیم ملی یک بازی دوستانه هم انجام داده، فدراسیون فوتبال ایران بیست و شش بار مرتکب تخلف شده و با توجه به قرارداد فی ما بین در صورت شکایت پوما علیه فدراسیون فوتبال ایران، مسوولان فدراسیون باید پانصد و بیست هزار دلار به حساب این شرکت واریز کنند. امری که با توجه به نامشخص بودن تکلیف پول اهدایی فیفا به فوتبال ایران پس از راهیابی تیم ملی به جام جهانی، شرایط مالی فدراسیون را وارد مرحله‌ی جدیدی می‌کند، هر چند که بنا بر گفته‌ی یکی از مسوولان فدراسیون فوتبال اجناس پوما شنبه (فردا) از گمرک فرودگاه مهرآباد ترخیص می‌شود.

هم اکنون دو راه پیش روی مسوولان فدراسیون فوتبال ایران است، یکی استفاده از وسایل این شرکت تا پایان قرارداد در سال ۲۰۰۷ و دیگری اصرار بر استفاده از البسه و تجهیزات شرکت «شکاری‌» و شکایت پوما علیه فدراسیون و متعاقب آن لغو یک طرفه‌ی قرارداد و پرداخت جریمه‌ی سنگین احتمالی. باید منتظر ماند تا مشخص شود که سران فدراسیون فوتبال کدام راه را برمی‌گزینند.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

محرم نویدکیا خداحافظی نکرده است!

رسول خوروش  به انتشار خـبـر خداحافظی محرم نویدکیا واکنش نشان...

مادری که خودش را سزارین کرد

تیموریان: بازی مقابل چلسی تجربه گران‌بهایی بود

بازیکن ایرانی تیم بولتون انگلستان گفت: حضور برابر چلسی و...

خداحافظی فکری از تیم ملی

در بازی مقابل کره جنوبی صورت می‌گیرد خداحافظی فکری از...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان