حسام الدین واعظ زاده از انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران انصراف داد

مادری که خودش را سزارین کرد

سیاست > انتخابات – استاد دانشگاه تهران و دبیرکل روابط بین الملل ایران نامزد انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران انصراف دارد.

حسام الدین واعظ زاده در در مصاحبه با خبرنگاران، انتخابات مجلسین خبرگان و شورای اسلامی را مهم، حساس و تعیین کننده برای سرنوشت مردم خواند و با تأکید بر شرکت پرشور مردم دراین انتخابات در مورد انصراف خود بیان کرد: برای حفظ وحدت و همبستگی در انتخابات مهم و سرنوشت ساز ۷ اسفند به نفع نامزدهای اعتدالی و حامی دولت و نیز ائتلاف اصلاح طلبان از ادامه مبارزه انتخاباتی انصراف دادم.
دبیرکل شورای روابط بین الملل ایران افزود: برنامه ‌ها و طرح ‌های خود را در زمینه اشتغال برای فارغ التحصیلان علوم انسانی، کاربردی کردن علوم انسانی و نیز استفاده از نخبگان برای پشتیبانی و تقویت حضور موثر ایران در عرصه روابط بین الملل را به نمایندگان پیروز و منتخب مجلس خواهم داد و ارتباط مشورتی خود را برای تحقق آن اهداف مقدس با آن‌ها حفظ خواهم کرد.
این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه عمده لیست ‌های ائتلافی از سوی احزاب تنظیم شده و شرط گزینش، عضویت حزبی بوده تا توانایی ‌های علمی، فنی و تجربی، در خصوص ترکیب لیست ‌های انتخاباتی اظهار داشت: با این حال این تجربه خوبی برای اصلاح نقش آوری سیستماتیک احزاب در ایران است و باید مردم به شایسته ترین و توانمندترین نامزدها رای دهند. احزاب مجبور بودند یک یا دو نفر معرفی کنند و راضی به همین بودند زیرا آن‌ها بعلت عدم نفوذ عمیق در لایه ‌های متوسط جامعه، فقط این فضای دو قطبی می‌ توانستند نامزد خود را در سطح گسترده و بوسیله یک ائتلاف معرفی کنند و امید بیشتری به فرستادن آن‌ها به مجلس داشته باشند. این انتخابات موجب تغییر گسترده در چینش گرایش ‌های سیاسی مجلس می‌ شود و بنظر می‌ رسد ما شاهد مجلسی معتدل، معقول و با حضور افکار سازنده تر خواهیم بود.
دکتر حسام الدین واعظ زاده ضمن تشکر از دست اندکاران و مسئولین برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی بویژه وزارت کشور و شورای نگهبان، بیان کرد” ما در این انتخابات شاهد پدیده ‌های اجتماعی و سیاسی جدیدی بوده و هستیم، از تعداد زیاد علاقمندان برای ثبت نام گرفته تا روند رد و تایید صلاحیت ‌ها و تعامل و لابی گسترده و در عین حال پیچیده این نهادها با مردم و افکار عمومی، همه این ‌ها گامی برای ساختن پایه ‌های محکمتر مردم سالاری و ترمیم واصلاح قوانین ثبت نام واجدین شرایط و نیز روند تایید و احراز صلاحیت ‌ها در کشورمان باید مورد توجه فوری و جدی نهادهای اجرایی و نظارتی قرار گیرد.
وی در پایان افزود: ما باید از حضور نخبگان و اساتید دانشگاهها، اهل علم و فضلای حوزه که احساس مسئولیت کرده و با شجاعت، آبرو و حیثیت خود را در معرض ارزیابی نهادهای نظارتی قرار دادند تشکر و سپاسگذاری کنیم و اگر حیثیت و موقعیت اجتماعی این افراد خدشه دار شده باید جبران شود زیرا فرمان پیشرفت و توسعه کشور و تربیت نسل آینده کشور در دست همین نخبگان است.

۲۹۲۹

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

لاریجانی: انتخابات ۷ اسفند پیروزی نظام محسوب می‌‌شود

دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه با اشاره به این...

مادری که خودش را سزارین کرد

تندر۹۰ ایران خودرو از اوایل آبان پیش فروش می‌شود

با انجام ۹۰درصد از تعهدات تندر۹۰ ایران خودرو، تا پایان...

مادری که خودش را سزارین کرد

تحریف بی شرمانه غدیر توسط وهابیون سعودی

در چند روز اخیر کتابی توسط وهابیون سعودی در بین...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان