حق شناس: هیچ نهادی در کشور نمی تواند مانع نظر و اراده مردم شود

مادری که خودش را سزارین کرد

سیاست > احزاب و شخصیت‌‌ها – ایرنا نوشت:عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی بیان کرد: با توجه به جایگاه والای مردم در نظام جمهوری اسلامی و در قانون بنیادی هیچ نهادی در کشور نمی تواند مانع اجرای نظر و رای مردم شود.

محمدجواد حق شناس عصر جمعه در همایش اصلاح طلبان و حامیان دولت در شهرکرد افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که در قانون بنیادی آن به حضور و نقش بی بدیل مردم در تصمیم سازی ‌های مهم پرداخته شده است.

وی ادامه داد: در قانون بنیادی به صراحت آمده که مردم صاحب کشور و انقلاب هستند و کسی حق ندارد برای آن‌ها تصمیم بگیرد.

حق شناس با اشاره به رای و اراده مردم در انتخابات متعدد کشور بیان کرد: روسای جمهور، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا با رای مستقیم مردم انتخاب می‌ شوند و این امر نشان دهنده جایگاه والای مردم در نظام است.
این فعال سیاسی با تاکید بر حفاظت و مراقبت از آرای مردم در عرصه انتخابات، بیان کرد: انتظار می‌ رود نهادهای مربوطه در این خصوص اهتمام بیشتری به کار گرفته و به وظایف خود به خوبی عمل کنند.

حق شناس، انتخابات را از بزرگترین دستاوردها و پیچیده ترین ابداعات بشری دانست و افزود: برگزاری انتخابات سبب شده در بیش‌تر کشورهای جهان خواست و اراده مردم حاکم شود و در ایران با قیام مشروطه این سنت حسنه در کشور شکل گرفت.

وی در ادامه انقلاب اسلامی را یک حرکت اصلاح طلبانه در تاریخ اسلام و ایران دانست و تصریح کرد: مردم خواهان اصلاح کشور و مقابله با فساد رژیم پهلوی بودند و با انقلاب، اراده خود را در تغییر جهت حرکت کشور نشان دادند.

حق شناس در خصوص نقش مردم چهارمحال و بختیاری در عرصه ‌های مهم تاریخ کشور بیان کرد: حضور در قیام مشروطه، نقش آفرینی در پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس و صحنه ‌های سیاسی از عرصه هایی بوده که مردم این استان در این رویدادها همواره پیشرو بوده اند.

۲۹۲۹

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

احمدی نژاد پوزش پاپ را پذیرفت

خبرگزاری ” Agr” گزارش می دهد که “محمود احمدی نژاد”...

مادری که خودش را سزارین کرد

پیامدهای فزونی ورود دختران به دانشگاه

دکتر سارا شریعتی تاکید کرد: اصولا پدیده و مشکلی به...

مادری که خودش را سزارین کرد

خواندن فکر از طریق تصویربرداری موکولی از مغز

تحقیقات متخصصان پزشکی هسته‌ای نشان می ‌دهد که افکار انسانها...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان