حلقه گم شده روابط بن لادن و آمریکا

مادری که خودش را سزارین کرد

تلویزیون «سی.ان.ان»، از مدت‌ها پیش، به طور مستمر، نوید پخش فیلم مستند بن‌لادن را می‌داد و سرانجام، در سوم شهریور، این مستند را پخش کرد که در مجموع، نه تنها چیز تازه‌ای نداشت، بلکه موارد زیادی از حقایقی که پیشتر برملا شده بود را عمدا ناگفته گذاشت.

به گزارش سرویس بین الملل «بازتاب»، «سی.ان.ان» نگفت که در سال ۱۹۸۵ بیت‌انصار در پیشاور با ریگان، رئیس‌جمهور وقت آمریکا به مرکز و نقطه وصل مأموران سیا و مجاهدین عرب تبدیل شد. در دوره ریگان، بیست میلیارد دلار برای نابودی امپراتوری شر (شوروی) هزینه شد که بخش اعظم آن، در پاکستان به تربیت، آموزش و مسلح‌سازی افرادی که آمریکا آنها را مبارزان راه آزادی می‌نامید، خرج شد.

همچنین، «سی.ان.ان» نگفت که بسیاری از همین افرادی که امروزه تروریست‌های القاعده نام گرفته‌اند، از سوی رئیس‌جمهور ریگان و بوش پدر، مدال قهرمانی گرفته‌اند؛ نمونه آن علی‌محمد، یکی از افراد ارتش آمریکاست که هم‌اکنون به جرم دلسوزی برای القاعده در آمریکا زندانی است و لقب قهرمانی نیز از وی گرفته شده است. او در افغانستان، مأمور آموزش افراد القاعده بود و به همین دلیل مدال گرفته بود.

«سی.ان.ان» و ستاره دنباله‌دارش یعنی امانپور نگفت که چرا برژنسکی در سال ۱۹۸۵ گفته بود، مجاهدین، فرشتگانی هستند که برای پشتیبانی از آمریکا در نابودی امپراتوری شر فرستاده شده‌اند.
از سال ۱۹۸۲ تا ۱۹۹۰، بیش از سی‌هزار داوطلب از ۲۵ کشور دنیا، وارد پاکستان شدند و پس از گذراندن دوره‌های لازم، که عموما افسرانی از پاکستان و آمریکا، آنها را هدایت می‌کردند، عازم جبهه می‌شدند.

به تازگی، رئیس‌جمهور پاکستان در پاسخ به این اتهام آمریکا و انگلیس که «هرجا عملیات تروریستی انجام می‌شود، سرنخ‌ها و حلقه وصلی بین آن و پاکستان وجود دارد؛ از انفجارهای کنیا و تانزانیا تا نیویورک، لندن، مادرید و بمبئی » چنین پاسخ داده است: مشکل به زمانی برمی‌گردد که بین بیست تا سی هزار جنگجو برای مبارزه با کمونیزم، وارد پاکستان شدند و شبکه مساعدت و سازماندهی آنها در پاکستان انجام گرفت و ما در مسلح کردن و پشتیبانی مالی آنان نقش نداشتیم؛ یعنی خود شما آمریکایی‌ها و انگلیسی‌ها همه‌کاره بودید.

آمریکا گمان می‌کرد که می‌تواند، از نیروهای القاعده، همانند دستمال کاغذی استفاده کند و سپس کار آنان را تمام خواهد کرد، اما القاعده، دست آمریکایی‌ها را خوانده بود.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

خلیج فارس چینی ! + کاریکاتور

در مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی چین مسئولان برگزاری این...

مادری که خودش را سزارین کرد

پیشگوئی صریح" نوسترآداموس"درباره ایران

جهان:هنگامى که “پل ترنر”، تهیه کننده معروف استرالیایى در طى...

مادری که خودش را سزارین کرد

فهرست مهم‌ترین ویروس‌ها و کدهای مخرب رایانه‌یی در هفته‌ی گذشته منتشر شد

در جدیدترین گزارش هفتگی شرکت پاندا از کرم رایانه‌یی Ridnu.C،‌...

دانلود کتاب حجاب

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب