حوزه هنری با بازسازی‌ سینماهای قدیمی، خاطرات یک نسل را حفظ می‌‌کند

مادری که خودش را سزارین کرد

رییس هیئت مدیره انجمن سینماداران، اقدام حوزه هنری در بازسازی سینماهای شهرستان‌‌ها را اقدامی مهم و قابل توجه در احیای صنعت سینمادارای دانست.

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان برگرفته از پایگاه خـبـری حوزه هنری؛ محمد قاصد اشرفی رییس هیئت مدیره انجمن سینماداران گفت: خوشبختانه مدتی است نهضتی قابل توجه در حوزه هنری اتفاق افتاده است. در یکی دو سال اخیر، دوستان در حوزه هنری حرکت موثر و فعالی در بازسازی سینماها داشته اند. سینماهای حوزه هنری در شهرستان ‌ها برای بسیاری از مخاطبان و سینمادوستان حس و حالی ویژه و نوستالژیک دارند.
 
وی ادامه داد: بازسازی سینما آفریقای مشهد، سینما فلسطین همدان و سینما فلسطین اصفهان نشان از اهمیت دادن این نهاد به علایق سینمادوستان در این شهرهاست. خوشبختانه آمار فروش می‌‌گوید که بازسازی سینماها به رونق این سالن‌‌ها منجر شده است.
 
رییس هیات مدیره انجمن سینماداران افزود: ساخت پردیس بسیار با ارزش است اما بخشی از دغدغه ما باید حفظ سینماهایی باشد که اعتبار، هویت و شناسنامه دارند. این سینماها خاطرات یک نسل هستند که در تاریخ سینمای ایران صاحب جایگاه هستند و نباید به مراکز تجاری تبدیل شده یا تخریب شوند. حوزه هنری با این بازسازی‌‌ها، خاطرات یک نسل را حفظ می‌‌کند و برای نسل آینده خاطره می‌‌سازد.
 
وی همچنین ادامه داد: به دوستانم در حوزه هنری و موسسه «سینما شهر» برای این تلاش خسته نباشید می‌ گویم و امیدوارم در سال ۹۵ همچنان همکاری‌‌های مشترک این دو نهاد در زنده کردن سینماهای قدیمی ادامه داشته باشد. بازسازی سینماها، کمک بزرگی به تولید فیلم در ایران است و نباید به سادگی از این تلاش چشم ‌پوشی کرد.

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۵ May 2016 | 4:04 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

مراسم گلریزان فیلم «من سالوادور نیستم»!

مراسم گلریزان فیلم «من سالوادور نیستم» جهت جمع‌آوری دیه زندانیان...

بدلکاران ایرانی این روزها چه می‌کنند +عکس

این روزها گروه‌های بدلکاری در پروژه‌های مختلف تلویزیونی و سینمایی...

مادری که خودش را سزارین کرد

سریال ساختمان پزشکان+تصاویر پشت صحنه آن

سریال ساختمان پزشکان+تصاویر پشت صحنه آن        

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب