دانشمندان غربی بقایای کشتی نوح را در اطراف تهران یافتند

مادری که خودش را سزارین کرد

بعضی از پژوهشگران که دهها سال است در پی یافتن کشتی نوح هستند، اعلام کرده اند که به بقایای کشتی نوح در کوههای اطراف تهران دست یافته اند.

به گزارش سرویس علمی آریا، یک هیات اعزامی شواهدی را به دست آورده است که نشان می دهد یک کشتی بسیار بزرگ در یک کوه در ارتفاع ۱۳۰۰۰ پایی، چند هزار سال پیش در منطقه خاورمیانه به گل نشسته است.


آرک بونما پس از بازگشت از یک سفر تابستانی به ایران شواهدی را با خود به همراه آورده و به نمایش گذاشته است که موجی از بهت و حیرت و نیز شکاکیت به همراه داشته است.


این محقق معتقد است، نمونه هایی که هیات اعزامی او گردآوری کرده اند، شواهد اثبات کننده یکی از بزرگترین حکایاتی است که تاکنون گفته شده است.او اظهار داشته : «ما بقایای یک کشتی عظیم را در ۱۳۱۲۶ پایی منطقه ای یافته ایم که در انجیل از آن به عنوان منطقه آرارات یاد شده است.»


بونما گفته است، عکسها، چوبهای فسیل شده ای را نشان می دهند.


چوبهای بریده شده، تخته ها و الوارهای گردآوری شده توسط هیات اعزامی به پنج آزمایشگاه علمی مستقل ارسال شد و تحقیقات آزمایشگران را متعجب ساخت زیر در دو قطعه از قطعات ارسال شده هنگامی که برش بوجود آمد، موجودات دریایی یافت شد که درچوبها لانه کرده بودند.


این محقق تاکید کرد که این کشف در منطقه ای از ترکیه که تحت عنوان کوههای آرارات شناخته می شود، صورت نگرفته بلکه در کوههایی دقیقاً در شمال شهر تهران صورت گرفته است.


انجیل کتاب مقدس مسیحیان می گوید کشتی نوح در کوه آرارات به گل نشست . پژوهشگر مذکور معتقد است که کوه آرارات به اشتباه توسط مارکوپولو شناسایی شده است.


وی معتقد است که شواهد دیگری هم در این مورد یافته و آن شواهد دهها هزار صدف دریایی در آن کوه است.


بونما اظهار داشته است:


در ۱۵۰۰۰ پایی ما جایی را یافته ایم که ظاهراً یک محراب بوده است، چوبهای سوخته شده که فسیل شده اند، تعدادی زیادی از ظروف سفالی شکسته شده و نیز سنگهایی که به صورت یک محراب شکل داده شده است.»


هر پنج آزمایشگاه علمی مستقل به این نتیجه رسیده اند که آنچه آنها یافته اند بقایای یک کشتی باستانی است. اما هنوز تردیدهایی در مورد آین که این کشتی ، همان کشتی نوح باشد یا حتی اصلاً کشتی نوح وجود داشته باشد، از سوی پاره ای محققین ابراز می شود ولی «بونما» به دلیل یافته های دانشمندان دیگری که این مدارک را دیده اند، تشویق شده است.


او قول داده نظرات، عکسها و حتی فیلم ویدئویی این اکتشافات را در بهار آینده منتشر نماید.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

خداحافظی بابان، افشار و حیاتی از اخبار

  فؤاد بابان گوینده قدیمی صدا و سیما که به...

مادری که خودش را سزارین کرد

پاسخ زریبافان به سوال درباره اختلاس در بنیاد شهید

رییس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران در دولت دهم...

مادری که خودش را سزارین کرد

ناراحتی زن شماره دو تنیس جهان از وضعیت پوششی

قهرمان شماره ۲ جهان از اینکه بسیاری از مردم برای...