دختران جوان رژیم ‌نگیرند پوکی استخوان می‌گیرید!

مادری که خودش را سزارین کرد

ببین نیوز، دانشمندان با انجام تحقیقات طولانی مدت در زمینه رشد کودکان متوجه شدند چربی نقش بسیار مهمی در ساخت استخوان ها خصوصا در میان دختران جوان دارد.

به این ترتیب کارشناسان به دختران جوان هشدار می دهند که رژیم های غذایی در سنین رشد می تواند آسیب های طولانی مدت روی اسکلت و استخوان بندی آن ها داشته باشد.

برای انجام این تحقیق دانشمندان دانشگاه بریستول مطالعه ای را روی ۴ هزار نوجوان ۱۵ ساله انجام دادند و با استفاده از تکنیک های پیچیده شکل و تراکم استخوانی آ ن ها را اندازه گیری کردند.

در نهایت این تحقیقات نشان داد میزان بالاتر چربی می تواند منجر به رشد استخوان های بزرگ تر و ضخیم تر شود.

به این ترتیب دختران حتی اگر دارای وزن نرمالی هستند باید نسبت به پسرها چربی بیش تری مصرف کنند تا از پوکی استخوان در آن ها جلوگیری شود.

داشتن استخوان های محکم در سنین جوانی بسیار برای زنان مهم است ، زیرا آن ها تا سه برابر بیش تر از مردان در خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند و هم چنین تا سه برابر بیش تر در معرض خطر شکستگی لگن قرار دارند.

پروفسور تون توبیاس در این باره گفت : فشار زیادی روی دختران نوجوان وجود دارد که همیشه وزن خود را کاهش داده و لاغر باشند ، اما آن ها باید بدانند در صورتی که در این مورد زیاده روی کنند ، ممکن است به پوکی استخوان دچار شوند.

مطالب مشابه

بارداری پس از سرطان

البته ساغر صالح‌پور، متخصص زنان و فلوشیپ نازایی در گفت‌وگو...

مادری که خودش را سزارین کرد

خانم‌‌ها با موهایتان این کارها را نکنید !

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از جام جم...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب