در شب میلاد برج میلاد را ببینید

مادری که خودش را سزارین کرد

نقاشی بر آسمان با نورپردازی پروژه ملی برج میلاد به مناسبت میلاد حضرت قائم (عج) برای اولین بار از سوی شهرداری تهران صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روابط عمومی شهرداری تهران،مهندس سید رضا میرصادقی با بیان این مطلب افزود: شهروندان می توانند این نورافشانی ویژه و منحصر به فرد را ۲۶ مرداد ماه مطابق با شب نیمه شعبان ، راس ساعت ۲۱ نظاره کنند.


 


وی افزود: در این نورپردازی آسمان تهران با نورهای لیزری و به اشکال هندسی زیبا روشن می شود که این اقدام به منزله آزمایش اولیه از تکمیل کار نورپردازی بیرونی و نمای برج ملی میلاد است.


 


مدیر عامل شرکت یادمان سازه با اشاره به این نورپردازی ویژه ، به مناسبت عید نیمه شعبان گفت : شهروندان به مناسبت این عید فرخنده ، به مدت دو شب و هر شب یک ساعت با زندگی جدید برج میلاد در شب و اعیاد آشنا می شوند.


 


میرصادقی درباره ویژگی های نورپردازی برج میلاد گفت : نورپردازی برج از سوی شهرداری تهران در دو بخش ثابت و ویژه مناسبت ها طراحی شده است . نورپردازی ثابت با استفاده از لامپ های کم مصرف و نورپردازی مناسبت ها با استفاده از چراغ های لیزری طراحی شده که افکت ها و جلوه های خاصی را به نمایش می گذارد.


 


وی افزود : سیستم کنترل نورپردازی در برج ملی میلاد به صورت متمرکز و بسیار پیشرفته است ، به نحوی که می توان برای نورپردازی در شب و مناسبت های مختلف ، برنامه یکساله برای آن تعریف کرد.


 


میرصادقی درخصوص شیوه نورپردازی برج میلاد گفت : پایه برج از پایین به سمت بالا روشن می شودو این نور هرچه به مرکز پایه نزدیک می شود از قدرت آن کاسته و در میان برج تاریک می شود. این نورپردازی از بالا نیز به همین صورت تکرار و به بیننده این را القا می کند که سازه راس برج در هوا معلق است.


 


مدیر عامل شرکت یادمان سازه با تاکید براینکه اهمیت نورپردازی به منظور تقویت ایده های معماری در برج ملی میلاد است افزود : در قسمت سازه راس برج ، محل اتصال پایه به سازه راس از نورهایی استفاده می شود که اندازه های برج به خوبی نمایش داده شود. در قسمت زیر سبد نیز از نور داخل رستوران برای روشنایی استفاده خواهد شد.


 


وی خاطر نشان کرد : در قسمت تراس های بالای سازه نیز چراغ هایی برای تامین روشنایی نصب شده  و گنبد آسمان برج را نیز به صورت ستاره ای درخشان نشان خواهد داد.


 


وی با اشاره به اینکه شهروندان با افکت های متنوعی در شب میلاد حضرت مهدی (عج) مواجه خوهند شد گفت : پیچیده ترین کار نورپردازی در برج ، نصب و طراحی کنترل ال_ای_دی روی گنبد آسمان و سخت ترین مرحله اجرای پروژه ، نصب چراغ های زیر سبد سازه بالای راس بوده است.


 


مجری پروژه برج میلاد با تاکید بر این موضوع که هدف از طراحی نورپردازی ، نمایش نور نیست خاطر نشان کرد: در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری که زیبا سازی را یک اصل برای مدیریت شهری نامیدند، این نورپردازی خاص طراحی شده است تا معماری عظیم برج و جلوه های بدیع و زیبای آن برای شهروندان به نمایش گذاشته شود.


 


وی افزود: معتقدیم این نورپردازی ، خلق مجدد بنای برج میلاد در تاریکی است و برج به نقطه ای برای نظاره شهروندان در شب تبدیل خواهد شد.


 


میرصادقی در پایان یادآور شد: این اقدامی که در شب نیمه شعبان از سوی شهرداری تهران انجام می گیرد تنها ۶۰ درصد ازنورپردازی نهایی برج ملی میلاد است و شهروندان می توانند نورپردازی نهایی برج میلاد را در عید سعید فطر مشاهده کنند.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

دلالان- سیم کارت را پایین‌تر از نرخ ثبت‌نام خریداری و گرانتر می‌فروشند

همزمان با انتشار خبر قیمت ثبت نامی آینده دلالان سیم...

مادری که خودش را سزارین کرد

میخائیل کالاشنیکوف سازنده تقنگ کلاشینکف ۸۷ ساله شد

میخائیل کالاشنیکوف سازنده تفنگ کالاشنیکوف (Kalashnikov) روسی روز جمعه ۱۱...

مادری که خودش را سزارین کرد

نگاهی به زندگی سید حسن نصرالله

نویسنده: محمد‌جواد گلزار نگاهی به زندگی سید حسن نصرالله خبرگزاری...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب