دنیا دیگه مث تو نداره

دنیای عجیبی است! (و علامت تعجب در اینجا صرفا به خاطر نشان دادن شدت و حدت عجیب بودن دنیاست. همین طور این علامت تعجب بعدی!) پریروز ۲۸ مرداد بود.
گیر اول: نه بابا…چشم بسته غیب می گویی !منظورم جنبه تاریخی و تداعی معانی اجتماعی آن است ، روزی که سازمان جاسوسی سیا و اینتلیجنس سرویس ، دست به دست هم دادند و با دست به دست کردن نقشه یک کودتای از پیش طرح ریزی شده ، به لطف دلارهای ریخته شده به حساب شاه (در یکی از شعب نزدیک به سفارت امریکا) و با حضور پر زور جمعی از اراذل و اوباش چوب و چماق به دست ، با ساقط کردن حکومت دکتر مصدق ، موجبات برگشت شاه فراری شده ، سوار گاری شده را (در اولین فرار) به کشور فراهم آوردند.
گیر دوم: آهان…از اون نظر؟… خب ، حالا منظور؟ منظور این که در همان زمانی که شاه مقبور داشت ، احساس می کرد کار خودش و سلطنتش یکجا تمام است و ملت می رود که ترتیب حکومت او را بدهد، یکمرتبه چمدان های دلاری که از امریکا و انگلیس آمده (و از آب گذشته بود) توسط عوامل دربار شاه باز شد و طی چکی در صبح ۲۵ مرداد در بانک ملی تبدیل به ریال گشت تا به نحو مقتضی میان اوباش و رجال درباری به فراخور پهنا و درازی چوب و چماقشان پخش شود. (علی قدر مراتب چوبهم!)
گیر سوم: حالا چی شد؟…به شما که چیزی نماسید.نتیجه این شد که به قول پدر خدابیامرزمان ، عصر روز ۲۸مرداد همان عده ای که از پایین به سمت بالا می رفتند و «مرگ بر شاه» می گفتند، یکی دو ساعت بعد که از بالا به سمت پایین برمی گشتند؛ «درود بر شاه»گویان برمی گشتند. چوب و چماقشان هم علاوه بر سبیلشان چرب شده بود. یکی از معروف ترین سردسته های اراذل و اوباش ایجاد کننده کودتای ۲۸مرداد ۱۳۳۲ شعبان جعفری ، معروف به شعبان بی مخ بود که گرچه مخ نداشت ، اما مخترع چماق بود.
گیر چهارم: حرف آخر را بگو و قال قضیه را بکن.
آدم بی مخ که ارزش این همه فک زدن و فکر کردن ندارد.خلاصه آن که همین آدم قلچماق و بزن بهادری که به همراه «کرومیت روزولت» عامل سیا و ارتشبد زاهدی ، نخست وزیر کودتای ۲۸مرداد، بعدها سعی می کرد ردپای خود را در این کودتای ننگین کم و کمرنگ کند و در دادگاه تاریخ بگوید:«کی بود کی بود، من نبودم ، دستم بود، تقصیر آستینم بود…» ؛ خداوند تبارک و تعالی دقیقا پریروز در سالگرد کودتای «سیا» و «سیاه» ۲۸مرداد ۳۲، حضرت ملک الموت رابه سراغ وی فرستاد و روزنامه ها تیتر زدند: «شعبان بی مخ ، آخرین عامل کودتای ۲۸مرداد در امریکا مرد.»
گردش روزگار را می بینید؟…کسی که ۲۸مرداد ۳۲شاه را به ضرب چوب و چماق چرب شده سرحال آورد و زنده کرد خودش در ۲۸مرداد ۸۵به تاریخ و تاریکی پیوست و مرد.گیر آخر: می گم حالا این روزنامه ها توضیح نداده بودند که شعبان بی مخ را با همان چوبش در قبرش گذاشتند یا بی چوب ؟!رضا رفیع

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 14
  • ۳۱ مرد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما
تصویر پیدا نشد گاف جدید شرق! ۲۱ فرو ۸۵

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.