دنیا دیگه مث تو نداره

مادری که خودش را سزارین کرد

دنیای عجیبی است! (و علامت تعجب در اینجا صرفا به خاطر نشان دادن شدت و حدت عجیب بودن دنیاست. همین طور این علامت تعجب بعدی!) پریروز ۲۸ مرداد بود.
گیر اول: نه بابا…چشم بسته غیب می گویی !منظورم جنبه تاریخی و تداعی معانی اجتماعی آن است ، روزی که سازمان جاسوسی سیا و اینتلیجنس سرویس ، دست به دست هم دادند و با دست به دست کردن نقشه یک کودتای از پیش طرح ریزی شده ، به لطف دلارهای ریخته شده به حساب شاه (در یکی از شعب نزدیک به سفارت امریکا) و با حضور پر زور جمعی از اراذل و اوباش چوب و چماق به دست ، با ساقط کردن حکومت دکتر مصدق ، موجبات برگشت شاه فراری شده ، سوار گاری شده را (در اولین فرار) به کشور فراهم آوردند.
گیر دوم: آهان…از اون نظر؟… خب ، حالا منظور؟ منظور این که در همان زمانی که شاه مقبور داشت ، احساس می کرد کار خودش و سلطنتش یکجا تمام است و ملت می رود که ترتیب حکومت او را بدهد، یکمرتبه چمدان های دلاری که از امریکا و انگلیس آمده (و از آب گذشته بود) توسط عوامل دربار شاه باز شد و طی چکی در صبح ۲۵ مرداد در بانک ملی تبدیل به ریال گشت تا به نحو مقتضی میان اوباش و رجال درباری به فراخور پهنا و درازی چوب و چماقشان پخش شود. (علی قدر مراتب چوبهم!)
گیر سوم: حالا چی شد؟…به شما که چیزی نماسید.نتیجه این شد که به قول پدر خدابیامرزمان ، عصر روز ۲۸مرداد همان عده ای که از پایین به سمت بالا می رفتند و «مرگ بر شاه» می گفتند، یکی دو ساعت بعد که از بالا به سمت پایین برمی گشتند؛ «درود بر شاه»گویان برمی گشتند. چوب و چماقشان هم علاوه بر سبیلشان چرب شده بود. یکی از معروف ترین سردسته های اراذل و اوباش ایجاد کننده کودتای ۲۸مرداد ۱۳۳۲ شعبان جعفری ، معروف به شعبان بی مخ بود که گرچه مخ نداشت ، اما مخترع چماق بود.
گیر چهارم: حرف آخر را بگو و قال قضیه را بکن.
آدم بی مخ که ارزش این همه فک زدن و فکر کردن ندارد.خلاصه آن که همین آدم قلچماق و بزن بهادری که به همراه «کرومیت روزولت» عامل سیا و ارتشبد زاهدی ، نخست وزیر کودتای ۲۸مرداد، بعدها سعی می کرد ردپای خود را در این کودتای ننگین کم و کمرنگ کند و در دادگاه تاریخ بگوید:«کی بود کی بود، من نبودم ، دستم بود، تقصیر آستینم بود…» ؛ خداوند تبارک و تعالی دقیقا پریروز در سالگرد کودتای «سیا» و «سیاه» ۲۸مرداد ۳۲، حضرت ملک الموت رابه سراغ وی فرستاد و روزنامه ها تیتر زدند: «شعبان بی مخ ، آخرین عامل کودتای ۲۸مرداد در امریکا مرد.»
گردش روزگار را می بینید؟…کسی که ۲۸مرداد ۳۲شاه را به ضرب چوب و چماق چرب شده سرحال آورد و زنده کرد خودش در ۲۸مرداد ۸۵به تاریخ و تاریکی پیوست و مرد.گیر آخر: می گم حالا این روزنامه ها توضیح نداده بودند که شعبان بی مخ را با همان چوبش در قبرش گذاشتند یا بی چوب ؟!رضا رفیع

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

معاون وزیر کشور: سهمیه بندى بنزین از نیمه اول سال آینده آغاز خواهد شد

موسى پور، معاون پارلمانى وزارت کشور گفت: سهمیه بندى بنزین...

مادری که خودش را سزارین کرد

درد‌دل‌های یک پیرزن با رئیس‌جمهور

در پیام یکی از بینندگان «بازتاب» آمده است: من زنی...

مادری که خودش را سزارین کرد

زمان تشییع پیکر مادر همسر رییس جمهور اعلام شد

سیاست > دولت – میزان نوشت: آئین تشییع و خاکسپاری پیکر مادر...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب