دوستى دارم که حتى بعد از ازدواج با پسرها دوست است و با آنها رفت وآمد مى‏کند چگونه او را راهنمایى کنم‏? » فایل دانلودر

دوستى دارم که حتى بعد از ازدواج با پسرها دوست است و با آنها رفت وآمد مى‏کند چگونه او را راهنمایى کنم‏?
جواب :  


  در رابطه با دوست شما که دچار انحراف اخلاقى است، چند راه فرض مى‏شود: الف) بى‏تفاوت باشید و این کار صحیح نیست و از زیر بار مسؤولیت شانه خالى کردن است. ب ) به دیگران بگویید و سرّ او را افشا کنید که این نیز غیبت و پرده درى بوده و هرگز روا نیست. ج ) با او برخورد تند و حادّ داشته باشید که این هم نتیجه بخش نیست و چه بسا نتیجه دیگرى بدهد. د ) در عین ملاطفت او را هدایت و ارشاد کنید. البته اگر این راه نیز به هیچ وجه مؤثر نیفتاد، به نظر ما رفاقت و دوستى با چنین فردى به صلاح شما نخواهد بود؛ چون سرانجام کمال یا فساد همنشین در انسان تأثیر خود را خواهد گذاشت. شما به چند صورت مى‏توانید او را ارشاد و راهنمایى کنید:
اول: زشتى و فساد این عمل را به ایشان خاطر نشان کنید و به ایشان بگویید که این عمل یکى از گناهان کبیره است و چنین رفتارى به طور قطع، منفور خداى سبحان مى‏باشد. علاوه بر این خطرى که به طور جدى شما را تهدید مى‏کند این است که روزى این قضیه لو برود و به گوش شوهر شما برسد و در آن صورت خطر این که کانون خانوادگى شما از هم بپاشد، وجود دارد. علاوه بر این که انسان براى یک عمر در انظار دیگران رسوا مى‏شود.
دوم: کتاب‏هایى را در این زمینه به ایشان معرفى نمایید تا مطالعه کند؛ نظیر : ۱- آیین همسردارى یا اخلاق خانواده،ابراهیم امینى ۲- خانواده در اسلام،حسین مظاهرى ۳- بهشت خانواده،مصطفوى ۴- اخلاق در خانواده،سید على اکبر حسینى
سوم: ایشان را به محافِل وعظ و اخلاق دعوت کنید و اگر این گونه مجالس در محیط شما نیست، سعى کنید زمینه آن را فراهم نمایید و با دعوت افراد شایسته و قابل، درخواست کنید که در پیرامون موضوع مذکور با ظرافت و کنایه صحبت کنند. و اما این که نوشته‏اید: «پدر ایشان نسبت به او بد رفتارى مى‏کرده و ممکن است یکى از علل این روابط نامشروع، همین بى‏مهرى‏ها باشد. این مطلب مورد تأیید است؛ زیرا عدم عواطف و محبت نسبت به فرزندان، باعث عقده مى‏شود و این عقده‏ها موجب رفتار غلط و احیاناً رفاقت‏هاى نامشروع مى‏گردد. فرزندى که در خانه مزّه محبت را نچشیده و مورد توجه و ابراز عواطف پدر و مادر قرار نگرفته است، وقتى با خنده و محبت دیگران رو به رو مى‏شود، دیگر باکى به خود راه نمى‏دهد که حالا این خنده مشروع است یا نامشروع، صواب است یا ناصواب؟ به پیامدهاى ناخوشایند آن نمى‏اندیشد گرچه همه چنین نیستند ولى افرادى که بنیان ایمانشان قوى و مستحکم نیست، دچار این انحرافات خواهند شد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 17
  • ۱۱ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما
تصویر پیدا نشد قرآن آنلاین ۲۲ بهم ۸۹

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.