رئیس سازمان سنجش:حذف کنکور شعاری بیش نیست

مادری که خودش را سزارین کرد

رئیس سازمان سنجش:حذف کنکور شعاری بیش نیست


خبرگزاری فارس: رئیس سازمان سنجش کشور گفت: متاسفانه شعار حذف کنکور یک شعار توفانی و سیاسی است که تنها عده‌ای برای پرکردن وقت خود آن را به زبان می‌آوردند.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، عبدالرسول پورعباس صبح امروز در مراسم تودیع پورکاظمی معاون فنی وآماری سازمان سنجش و معارفه خدایی به عنوان معاون جدید با اعلام این مطلب افزود: به جرات می‌توان گفت هیچ کدام از کسانی که دم از حدف کنکور می‌زنند به عواقب آن فکر نکرده‌اند زیرا در این صورت باید از خود می‌پرسیدند که چه چیزی را باید جایگزین آن کنند.
پورعباس به مثال برخی مسولان در خصوص حذف آزمون کنکور کاردانی توسط دانشگاه آزاد اشاره کرد و گفت: به ما ایراد می‌گیرند که چگونه دانشگاه آزاد توانسته این موضوع را حل کند پس ما هم می‌توانیم در حالی که باید گفت دانشگاه آزاد اسلامی نمی‌تواند ملاکی برای نسخه‌پیچی آموزش عالی کشور باشد.
وی ادامه داد: شاهد این مدعا این است که دانشگاه آزاد در بیشتر موارد و در بیشتر رشته‌ها با کمبود دانشجو مواجه شده و بارها اطلاعیه‌ برای تکمیل ظرفیت رشته‌های خود داده است.
پورعباس تصریح کرد: برخی مسولان به کارهای انجام شده در دانشگاه آزاد اسلامی استناد می‌کنند درحالی که باید گفت دانشگاه آزاد نمی‌تواند الگوی مناسبی برای‌ آموزش عالی کشور باشد.
رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور همین با اشاره به این مطلب که حدود ۵۲۰ هزار نفر تاکنون در آزمون کارشناسی ارشد به صورت اینترنتی شرکت کرده‌اند گفت: این موفقیت بسیار ارزنده و بزرگ بوده است زیرا برای اولین بار در کشور ثبت نام از طریق کاغذ کنار گذاشته شده است.
وی ادامه داد: این موفقیت نشان دهنده وجود زیرساخت‌های اینترنتی در کشور است که نوید بخش فعالیت‌های آینده اینترنتی کشور حتی در ثبت‌نام کنکور سراسری است.
پورعباس همچنین در خصوص لایحه تنظیم شده سازمان سنجش در خصوص کنکور نیز گفت: این لایحه تنظیم شده و به ریاست جمهوری نیز فرستاده شده ولی ریاست جمهوری عقیده داشتند که این لایحه باید در شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد بررسی قرار گیرد .

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

خلیج فارس چینی ! + کاریکاتور

در مراسم افتتاحیه بازی های آسیایی چین مسئولان برگزاری این...

مادری که خودش را سزارین کرد

وزیر نفت: بحث سهمیه‌بندی بنزین فردا نهایی می‌شود

ایرنا: سید کاظم وزیری ماهانه وزیر نفت ایران گفت :...

مادری که خودش را سزارین کرد

چهارشنبه و پنجشنبه تعطیل نیست

 چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری تعطیل نیست. یک مقام آگاه...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب