رازی جالب در گروه ایران در جام جهانی ۷۸

مادری که خودش را سزارین کرداعتراف بازیکن هلند به فریب داور در دیدار اسکاتلند
یوهان رپ، ستاره پیشین تیم ملی هلند اعتراف کرد که در دیدار جام جهانی ۱۹۷۸ خودش را به زمین انداخت تا سبب کنار رفتن اسکاتلند شود.

تیم ملی اسکاتلند در آن بازی باید هلند را با سه گل شکست می‌داد تا از مرحله‌ی گروهی بالا می‌رفت. اما، با پیروزی سه بر دو با جام خداحافظی کرد. با پذیرفتن شکست از پرو و تساوی برابر ایران، تیم مک لئود در آرژانتین عملکرد ناامید کننده‌ای داشت و تنها یک بازی عالی می‌توانست هواداران خشمگین را راضی کند.

پس از صحنه‌ی گل کنی دالگلیش که به سبب آفساید مردود اعلام شد، رپ با آلان راف، سنگربان اسکاتلند فرود آمد، بازیکنان اسکاتلندی ادعا می‌کردند که اتفاقی رخ نداده، اما، ضربه‌ی پنالتی به سودی حریف گرفته شد تا راب رنزنبرینک آن ضربه را به گل تبدیل کند.نماینده‌ی بریتانیا با بازی عالی و فراموش نشدنی سه بر یک پیش افتاد اما، خود رپ گل دوم هلند را زد تا سرنوشت صعود به سود نارنجی‌ها رقم بخورد.

اکنون در کتاب «چگونه کشوری در جام جهانی ۷۸ حذف شد؟» رپ اعتراف کرد خودش را به زمین انداخت و داور را فریب داد. او گفت:« از بابت پیروزی مطمئن بودیم و این هلند بود که گل نخست را به ثمر رساند. اکنون جرات دارم که اعتراف کنم که پس از نیم ساعت از شروع بازی با این شیرجه نمایش اجرا کردم که این حرکت پیامدش ضربه پنالتی بود.»

هلند به بازی پایانی آن جام رسید اما، سه بر یک از آرژانتین شکست را پذیرفت.

مطالب مشابه

مربی جدید پرسپولیس معرفی شد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس دستیار جدید خود را که همراه...

بازتاب درخشش نکونام در سایت اوساسونا و AS اسپانیا

جام ملت‌ها و نبرد بزرگان قاره کهن/ بازتاب درخشش نکونام...

مادری که خودش را سزارین کرد

حرکت زیبای سوشا مکانی در بازی دیروز + تصاویر

  دروازه بان تیم فوتبال پرسپولیس روز گذشته تنها کسی...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب