رییس جمهور: رشد پایدار اقتصادی در گرو حذف رانت و انحصار است

سیاست > دولت – رییس جمهور با اشاره به نامگذاری سال جدید به عنوان “اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل” از سوی رهبر معظم انقلاب تأکید کرد: دولت برنامه ‌ها و اقدامات خود را در مسیر اجرای عملی سیاست ‌های اقتصاد مقاومتی، با شتاب و قدرت بیشتری ادامه خواهد داد.

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از خبرآنلاین برگرفته از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی عصر سه شنبه و در اولین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ٩۵، ضمن تبریک سال نو، روز جمهوری اسلامی و میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، خاطرنشان کرد: تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند فرهنگ، اخلاق و همدلی است و شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه باید ایفای نقش کند.
رییس جمهوری با اشاره به اقدامات عملی دولت در سالهای اخیر در مسیر اقتصاد مقاومتی، از جمله پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی بر واردات غیر نفتی برای اولین بار پس از انقلاب اسلامی، توسعه و پشتیبانی از شرکت ‌های دانش بنیان و نیز آماده نمودن فضا برای جذب سرمایه و فناوری افزود: اقتصاد دانش بنیان بخش مهمی از اقتصاد مقاومتی است و در همین راستا صندوق نوآوری و شکوفایی و همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدامات ارزنده ای در رونق اقتصاد بومی و دانش بنیان داشته اند.

روحانی همه قوا، دستگاهها و نهادها را مخاطب اقتصاد مقاومتی دانست و ابراز امیدواری کرد که با وفاق و همدلی؛ زمینه نقش آفرینی کارآفرینان و فعالان اقتصادی و همچنین حضور و مشارکت مردم در عرصه فعالیت ‌های اقتصادی و در فضای پسابرجام گسترده تر شود.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین تصریح کرد: رشد پایدار اقتصادی در گرو حذف رانت و انحصار، شفافیت اطلاعات و همچنین ایجاد رقابت سالم و اخلاقی است.

در این جلسه ابعاد فرهنگی نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد، شورای عالی انقلاب فرهنگی در کنار سایر دستگاههای کشور در زمینه فرهنگ سازی و گفتمان سازی برای اجرای “اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل” با همفکری و مشورت با صاحبنظران و کارشناسان این عرصه، تلاش کند.

همچنین در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک به عنوان رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی گیلان انتخاب شد.

۲۹۲۹

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

خوب، بد، زشت در تلویزیون

علی رضا افخمی مجموعه تلویزیونی «خوب، بد، زشت» را برای...

مادری که خودش را سزارین کرد

تخلفات ثبت‌نامی مدارس تهران به۳۹مورد رسید

تخلفات ثبت‌نامی مدارس پایتخت از ۵ مورد در هفته آغازین...

مادری که خودش را سزارین کرد

تاثیر منفی معلمان با جنس مخالف

تحقیقات جدید در آمریکا نشان داده که پسران، در صورتی...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان