زنان باردار نوشیدنی قندی نخورند/ تولد نوزادان چاق

مادری که خودش را سزارین کرد

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از مُخبر مهر، به گفته محققان دانشگاه مانیتوبا کانادا، نوزادان متولدشده از زنانی که به طور مرتب یک یا چند نوشیدنی حاوی قند در طول بارداری مصرف می‌ کنند دو برابر بیش‌تر دارای کودکانی خواهند بود که تا یک سالگی اضافه وزن دارند.

مگان آزاد، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌ گوید: «این اولین مطالعه ای است که به بررسی تاثیر احتمالی مصرف شیرین کننده ‌های مصنوعی در طول بارداری و اضافه وزن نوزاد می‌ پردازد».

در این مطالعه، محققان داده ‌های مربوط به بیش از ۳۰۰۰ مادر و نوزاد را جمع آوری کردند. از زنان در مورد نوشیدنی ‌های دوران بارداری شان پرسیده شد.  حدود ۳۰ درصد اعلام کرده بودند که نوشیدنی ‌های حاوی مواد شیرین کننده مصنوعی می‌ نوشیدند و ۵ درصد از آن‌ها هر روز این نوع نوشیدنی ‌ها را می‌ نوشیدند.

به گفته محققان، نگرانی در مورد تاثیرات منفی احتمالی مصرف نوشیدنی ‌های شیرین مصنوعی توسط مادر باردار بر جنین و نوزادشان همچنان روبه افزایش است و مادران باردار باید بسیار مراقب تغذیه دوران بارداری شان باشند.

مطلب بالا در حوزه سلامت، تغذیه و تناسب اندام و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۰ May 2016 | 5:43 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

گزارشی درباره علل خروپف هنگام خواب‌

شاید برایتان پیش آمده باشد که نیمه‌های شب با صدای...

مادری که خودش را سزارین کرد

گردو بخورید تا وقت پیری سالم باشید

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از خبرنگار مهر،...

مادری که خودش را سزارین کرد

ماساژ مو در حمام مفید است یا مضر؟

پرشین وی: شاید این پرسش بسیاری از ما باشد که...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب