زیاد پیامک نزنید، سیم کارتتان می سوزد!

مادری که خودش را سزارین کرد

هفته گذشته خبرهایی از داخل و خارج کشور حکایت از آن داشتند که ارسال پیامک زیاد، مشکلاتی برای کاربران تلفن همراه در پی خواهد داشت. در حالی که سرویس پیامک همچنان محبوب ترین و البته پولسازترین سرویس برای بیشتر اپراتورهای کشور محسوب می‌شود، ولی یکی از مسوولان مخابرات به یکی از خبرگزاری‌های کشور اعلام کرده که ارسال بیش از حد پیامک می‌تواند منجر به سوختن سیمکارت شود.
اگر چه سیمکارت‌ها دارای یک عمر مفید هستند و پس از مدتی بسته به نوع استفاده یک کاربر، دچار سوختگی و مرگ می‌شوند، ولی کارشناسان می‌گویند ارسال زیاد پیامک باعث افزایش فشار حجم اطلاعات و در نتیجه کاهش عمر سیمکارت می‌شود؛ در حالی که قیمت پیامک‌های لاتین نیز در کشور افزایش یافته و نرم‌افزار فشرده‌سازی پیامک‌های فارسی که ارزان‌تر از پیامک‌های لاتین نیز هستند هم هنوز فراگیر نشده‌اند، به نحوی که بر اساس آخرین آمار منتشر شده؛ از حدود ۲۵ میلیون مشترک تلفن همراه، حدود ۳۰۰ هزار نفر اقدام به برداشت فایل این نرم افزار از سایت اپراتور اول کرده‌اند.


اما گران‌تر شدن قیمت ارسال پیامک و احتمال کوتاه شدن عمر سیمکارت، تنها دلایل توصیه کارشناسان به ارسال زیاد پیامک نبود، چرا که پزشکان انگلیسی به جوانان هشدار دادند به دلیل این که تلفن‌های همراه از لحاظ ارگونومیکی برای نوشتن بیش از حد پیام کوتاه طراحی نشده‌اند، ممکن است نوشتن بیش از حد پیامک به درد و تورم تاندون‌های انگشت شست و مچ دست منتهی شود.


بر اساس نتایج این تحقیقات، از هر ۶ انگلیسی یک نفر هنگام نوشتن پیامک در دستان خود احساس ناراحتی می‌کند و شمار اندکی نیز از ناراحتی در مچ دست، بازو، گردن و شانه‌هایشان گله‌ دارند.


به گفته‌ سخنگوی انجمن فیزیوتراپ‌های انگلیس، کاربران باید در مورد تناوب، مدت و کثرت پیام‌نویسی خود فکر کنند و پیام‌ها کوتاه و با استفاده از حروف اختصاری و قابلیت پیشگوی متن در تلفن نوشته شوند. پیامک نوشتن باید بین مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه محدود شود و در صورت استفاده نکردن از تلفن باید از نگه داشتن آن اجتناب کرد تا از خستگی ماهیچه‌ها جلوگیری شود.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

تلفن همراه عامل بدخوابی می شود

    جام جم آنلاین: تحقیق نشان داد استفاده از...

مادری که خودش را سزارین کرد

علائم کمبود ویتامین D در بدن

بزرگ‌ترین منبع ویتامین D نور خورشید است. این ویتامین خورشیدی...

مادری که خودش را سزارین کرد

دکمه‌ های آسانسور ۴۰ برابر آلوده‌تر از دست‌ شویی ‌های عمومی!

دکمه‌های آسانسور تا ۴۰ برابر از دست‌شویی‌های عمومی آلوده‌ترند و...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب