سفر ایرانی ها به ونزوئلا بدون ویزا

مادری که خودش را سزارین کرد

به گزارش فارس، تفاهم‌نامه لغو روادید بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری بولیواری ونزوئلا که در فروردین‌ماه سال جاری توسط روسای جمهور دو کشور امضاء شده بود، اجرایی شد. بدین ترتیب شهروندان ایرانی می‌توانند از این پس بدون اخذ ویزا به کشور ونزوئلا سفر کنند.

امضای این تفاهم‌نامه طی سفر “هوگو چاوز “، رئیس‌جمهور ونزوئلا به ایران صورت گرفت.
ونزوئلا سومین کشور قاره آمریکای لاتین است که لغو روادید را برای شهروندان ایرانی به اجرا می‌گذارد. پیش از این، دو کشور نیکاراگوئه و اکوادور نیز محدودیت اخذ ویزا برای سفر شهروندان ایرانی را برداشته بودند.

تسهیل رفت‌وآمد بازرگانان و گردشگران از جمله نتایج اجرایی شدن این تفاهم‌نامه است که موجب گسترش و تحکیم روابط تجاری و فرهنگی ایران و ونزوئلا خواهد شد.

به گفته سفیر ونزوئلا در تهران، هم‌اکنون ۳۰۰ قرارداد و تفاهم‌نامه و ۸۰ پروژه ویژه و تخصصی بین ایران و ونزوئلا در حال انجام است که حجم روابط تجاری بین دو کشور را به حدود ۲۰ میلیارد می‌رساند. به گفته وی، در کنار انجام این پروژه‌ها، بخش دیگری از همکاری‌های ایران و ونزوئلا در غالب نقشه راه ده ساله به مرحله اجرا در خواهد آمد که ناظر بر جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی خواهد بود و تلاش بر این است که روابط دو جانبه تنها در قالب‌های سیاسی و اقتصادی محدود نماند.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

بهترین و بدترین لحظات زندگی جورج بوش/ جرج بوش تازه فهمیده!

 جورج بوش ریاست جمهوری آمریکا در گفتگویی با یک روزنامه...

مادری که خودش را سزارین کرد

قتل دانشجوی ۱۹ ساله ایرانی در اوکراین

:دانشجوی ایرانی در خوابگاه دانشگاه پزشکی بوگامولتس از سوی یک...

لازم باشد پاسخ قاطعی به رفتارهای عربستان خواهیم داد

به گزارش جام جم آنلاین، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور...