طراحی هواپیمایی برای پرواز به دور دنیا در ۳۰ دقیقه

مادری که خودش را سزارین کرد

یک مهندس کانادایی هواپیمای شخصی طراحی کرده است که می تواند در عرض ۳۰ دقیقه به دور دنیا پرواز کند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی یاهو نیوز، این هواپیما که توسط ‘چارلز بامباردیر’ مهندس کانادایی طراحی شده است، ظاهرا می تواند ۱۰ نفر را در عرض ۱۱ دقیقه از نیویورک به لندن و در عرض ۲۲ دقیقه از نیویورک به دبی و یا در عرض ۳۲ دقیقه از نیویورک به سیدنی ببرد.

دیدگاه این مهندس، نوعی هواپیمای جت بود که با استفاده از یک سامانه حرکت الکتریکی که به طور مغناطیسی شارژ می‌شود، کار کند.

بر این اساس هواپیما برای افزایش سرعت و ارتفاع گرفتن، اکسیژن مایع را مشتعل می کند تا به سرعتی برسد که بتواند هوای ورودی را به طور موفقیت آمیز برای احتراق موتور فشرده کند و هیدروژن و اکسیژن فشرده را برای رسیدن به سرعت حدود شش هزار و ۶۰۰ مایل در ساعت در ارتفاع ۴۰ هزار پایی، بسوزاند.

گرچه این مفهوم، انسان را تحت تاثیر قرار می دهد، اما مسائل بغرنجی را مانند گرم شدن بیش از حد هواپیما و شکست دیوار صوتی ناشی از چنین سرعت های فوق العاده زیادی، لاینحل باقی می گذارد. 

مهمترین وجه تمایز این جت جدید از نمونه قبلی آن (که از سیستم پرتاب کننده های الکترومغناطیسی railgun برای حرکت استفاده می کرد) این است که به دلیل وجود بوسترهای راکت چسبیده به بال های آن، می تواند از هر فرودگاهی پرواز کند.

این بوسترها، فشار کافی برای رسیدن هواپیما به ارتفاع ۴۰ هزار پا و به سرعت ۵ ماخ را تامین می کند. پس از آن، این بوسترها از هواپیما جدا می شوند و به پایگاه بازمی گردند.

مطلب بالا در دسته‌بندی جالب و خواندنی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۳ January 2016 | 4:21 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

چند عکس از مراسم ازدواج در آفریقا

۳ نسل – دختران قبیلهء موبو در شهر وودابه از...

مادری که خودش را سزارین کرد

مرگ های عجیب تاریخ

روز مرگ همه ما بالاخره یک روز فرا می رسد...

موش های عجیب غریب در کشورهای دیگر

موش ‌های فداکار مین‌یاب در کامبوج +عکس

  وبسایت فرادید: موش ‌های مین یاب گامبیایی که در...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب