عدم پشتیبانی مسئولان از نمایشنامه ‌های ایرانی

مادری که خودش را سزارین کرد

نویسنده نمایشنامه «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» درباره عدم پشتیبانی مسئولان و کتاب خود گفت.

فرشته فرشاد نویسنده نمایشنامه «دور از دسترس اطفال نگهداری شود» در گفت‌وگو با مُخبر حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص کتاب خود گفت: این اثر را حدود چهار سال گذشته به تحریر در آوردم که به طور کلی به کودک آزاری و پسر کشی اشاره دارد.

وی درباره چگونگی انتخاب این مضمون بیان نمود: برای دو نفر از آشناها اتفاتی در این زمینه افتاد و باعث شد من انگیزه برای نوشتن این نوع موضوع کنم. پسر بچه‌ای که آتش گرفت و فوت شد یا بچه معلولی که هیچ اعتنایی به آن نشد و به اتفاقات نا خوشایندی کشیده شد.

وی با بیان اینکه این اثر نمایشنامه خوانی شده است، بیان نمود: یک بار در جشنواره فردا نمایشنامه خوانی شده و همچنین در رادیو هم به ضبط و ثبت رسیده است.

فرشاد با بیان اینکه هنرمندان از کمبود نمایشنامه خوب ایرانی گلایه دارند، گفت: اگر مسئولان امتیازاتی را به آثار ایرانی بدهند و از آن‌ها پشتیبانی کنند مشکلات کمبود نمایشنامه ‌های ایرانی بر طرف می‌ شود و از این پس شاهد نمایشنامه ‌های ایرانی بیشتری خواهیم بود.

وی در این راستا افزود: شوربختانه از آثاری که به موضوعات اجتماعی پرداخته می‌‌شود هیچ حمایتی نمی‌شود در صورتیکه به نوبه خود موضوعات پر اهمیتی هستند.

فرشاد در رابطه با مقدمه اول کتاب خود بیان نمود: قرار بر این بود تا در نمایشنامه خوانی صالح اعلاء هم بعنوات منتقد حضور داشته باشند اما میسر نشد ولی زمانیکه متن را خواندن آنچنان تاثیری گذاشته شد که اشک از چشمانشان سرازیر شد و مقدمه را به تحریر درآوردند.

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۳ May 2016 | 1:04 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

دلیل اصلی عدم همکاری چاووشی با مهرجویی فاش شد!

نه ماه قبل داریوش مهرجویی برای حضور در “سنتوری۲” به...

مادری که خودش را سزارین کرد

ماجرای سکانس حذف شده از “مستند تقاطع” درباه ندا آقاسلطان

به گزارش پارسینه، مرتضی شعبانی تهیه کننده مجموعه تلویزیونی “تقاطع”...

بدلکاران ایرانی این روزها چه می‌کنند +عکس

این روزها گروه‌های بدلکاری در پروژه‌های مختلف تلویزیونی و سینمایی...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب