علت تجرد مهرانه مهین ترابی از زبان خودش

مادری که خودش را سزارین کردازدواج را دوست داشتم اما باید تنها می‌ماندم. من هم عاشق فرزند هستم و دوست دارم برای افراد خانواده‌ام آشپزی کنم. اما از آنجا که بازیگری وجودم را ساخته بود نمی‌توانستم به راحتی از حرفه‌ام بگذرم. مهرانه مهین ترابی از بازیگران قدیمی سینما، تلویزیون و تئاتر ایران است که علی رغم داشتن حدود ۵۳ سال سن، مجرد بوده و هنوز ازدواج نکرده است.

وی درباره علت تجردش به گروه مجلات همشهری گفت:
ازدواج را دوست داشتم اما باید تنها می‌ماندم. من هم عاشق فرزند هستم و دوست دارم برای افراد خانواده‌ام آشپزی کنم. اما از آنجا که بازیگری وجودم را ساخته بود نمی‌توانستم به راحتی از حرفه‌ام بگذرم.

وی در این باره توصیح داد: معمولا وقتی زنان بازیگر ازدواج می‌کنند همسرانشان می‌خواهند که دور بازیگری را خط بکشند حتی زمانی‌که با همکاران خود ازدواج می‌کنند این بازیگران خانم هستند مجبورند کارشان را کنار بگذارند، فقط به خاطر تاهل جلوی پیشرفتشان گرفته می‌شود و این همان فرهنگی است که جا نیفتاده است. انگار به خاطر بازیگری باید بهای زیادی پرداخت.

حال باید دید تصمیم مهرانه مهین ترابی مبنی بر ترجیح دادن حرفه به تشکیل خانواده علی رغم علاقه وی به فرزند و خانه داری (آشپزی برای اعضای خانواده) و مجرد ماندن به صرف اینکه ممکن است مجبور شود حرفه اش را کنار بگذارد تصمیم درستی بوده یا خیر؟

و آیا به طور کلی تصمیم برخی از جوانان (که ازدواج را مانعی برای تحقق آرزوهایشان می دانند،) مبنی بر عدم ازدواج به دلیل رسیدن به آرزوهای علمی، حرفه ای، اقتصادی، اجتماعی و … صحیح است یا خیر؟

فردانیوز
یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۸۹

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

ساعد سهیلی برای «چند متر مکعب عشق» جایزه گرفت

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از خبرنگار حوزه...

مادری که خودش را سزارین کرد

باران کوثری بانوی سینمای ایران

او حالا دختر سینمای ایران است، (باران کوثری) را می‌‌گوییم؛...

“پسر تهرانی” در راه جشنواره فجر

فیلم “پسر تهرانی” در مرحله تدوین و صداگذاری قرار دارد...

نظرات (2)

سلام -خانم مهرانه خیلی خانم خوبی هستند به نظر من باید همراه بادوام تر را انتخاب می کردند یعنی ازدواج و ایجاد کانون گرم خانواده حتما مادر عالی ای می شوند .من که خیلی دوسشون دارم براشون آرزوی آرامش می کنم و موفقیت

اگه یک نگاه به امار طلاق در ایران بکنید میبینید کار درستی کرده!

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب