علت پیروزی اوباما بر هیلاری کلینتون

مادری که خودش را سزارین کرد

دانشمندان فرمول موفقیت سیاستمداران را مشخص کردند.

به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از روزنامه اینترنتی روسی ایزوستیا، محققان دانشگاه مینه سوتای امریکا معتقدند پیروزی سیاستمداران در انتخابات علاوه برمحتوای سخنان نها به زمان  هم بستگی دارد.


آنها با اشاره به این که نامزدها تا زمان انتخابات وقت زیادی را صرف ملاقات با رای دهندگان می کنند تاکید دارند زمان این دیدارها تاثیر زیادی بر تصمیم گیری رای دهندگان و بویژه کسانی دارد که در تصمیم خود دو دل هستند.


براساس این گزارش آکشای رائو و همکارانش اعلام کرده اند علت موفقیت باراک اوباما نامزد ریاست جمهوری امریکا را برهیلاری کلینتون رقیبش یافته اند.


به گفته آنها وی در سخنان خود بیشتر روی مفاهیم انتزاعی از قبیل امید، اصلاحات و عدالت تاکید دارد در حالی که هیلاری کلینتون برعکس بیشترین توجه را به مشکلات مشخصی از جمله جنگ عراق، وضعیت اقتصادی و اصلاح سیستم بهداشتی معطوف می کرده است و درحالی که سیاستمداران به خاطر توجه نکردن به جزئیات اوباما را مورد انتقاد قرار می دهند رای دهندگان از وی حمایت می کنند. 


این دانشمندان معتقدند مبارزه انتخاباتی مانند برنامه ریزی برای مرخصی است یعنی همانطور که انسان در زمان مرخصی ابتدا باید به نحوه گذران تعطیلات، زیبایی محیط و سایر مفاهیم انتزاعی توجه کند و سپس به مسائل جدی یعنی وسیله نقلیه و محل اسکان بپردازد یک نامزد انتخاباتی هم باید ابتدا روی مسائل انتزاعی تمرکز کند و با نزدیک شدن به موعد انتخابات به مسائل عملی وجدی بپردازد.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

تنزل رتبه و ۹۰ روز کار سخت، مجازات، یک شکنجه گر بی رحم زندان ابوغریب!

یک گروهبان ارتش آمریکا بخاطر استفاده از سگش بمنظور سوء...

مادری که خودش را سزارین کرد

پردرآمدترین‌ مجریان تلویزیونی جهان‌

براساس فهرست جدید نشریه فوربس که روز پنجشنبه ۲۷ سپتامبر...

مادری که خودش را سزارین کرد

پیام تسلیت وزیر اطلاعات به مناسبت شهادت فرمانده ارشد حزب‌الله لبنان

سیاست > احزاب و شخصیت‌‌ها – تسنیم نوشت: وزیر اطلاعات در پی...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان