عینک، خطر بالا رفتن نمره چشم را در کودکان افزایش می‌دهد

مادری که خودش را سزارین کرد
رئیس مرکز تحقیقات اپتیک و لنز ایران :


عینک، خطر بالا رفتن نمره چشم را در کودکان افزایش می‌دهد


خبرگزاری فارس: رئیس مرکز تحقیقات اپتیک و لنز ایران گفت: عینک، خطر بالا رفتن نمره چشم را در کودکان افزایش می‌دهد.


به گزاش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات اپتیک و لنز ایران، پرویز زرین‌بخش جراح و چشم‌پزشک اظهار داشت: با وجود آن که عینک در بسیاری از موارد تنها وسیله اصلاح عیوب انکساری چشم، به شمار می‌رود اما نتیجه جدیدترین یافته‌های پژوهشگران امریکایی؛ استرالیایی، سنگاپوری، هنگ‌کنگی، و .. بیانگر آن است ، یکی از بهترین روش‌های اصلاح عیوب انکساری در کودکان، لنزهای “ارتوکی” و لنزهای RGP است، به شرط آن که فرد شرایط استفاده از آن را داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه عینک راحت‌ترین وسیله اصلاح عیوب انکساری در کودکان و بزرگسالان به شمار می‌رود، یادآورشد: بکارگیری لنزهای سخت و “لنزهای شارژ‌ کننده چشم”‌ که فرد، هنگام خواب شبانه آن‌ها را داخل چشم گذاشته و صبح روز بعد آن را خارج می‌کند در صورتی که شخص امکان استفاده و شرایط آن را داشته باشد، بهترین گزینه برای اصلاح عیوب انکساری کودکان است.
وی تصریح کرد: مطالعات پزشکی در مورد لنزهای سخت GP نشان می‌دهد، ۷۰ درصد کودکانی که از این لنزها استفاده کرده‌اند به طور دایمی به آن عادت کرده‌اند.
زرین‌بخش ادامه داد: در یک بررسی همچنین مشاهده می‌شود که بهره‌گیری از لنزهای سخت GP سیر پیشرفت نزدیک‌بینی در افراد را کند کرده است.
زرین‌بخش یادآور شد: حتی نوزادانی که مشکل دید دارند ، زیر نظر پزشک متخصص می‌توانند از لنز استفاده کنند اما لنزهای “ارتوکی”‌تنها برای کودکان بالای ۷ سال توصیه می‌شود.
وی محدودیت‌ میدان دید افراد، غیرعادی (کوچک‌تر و بزرگ‌تر) نشان دادن چشم از پشت عینک، محدودیت‌ تحرک در کودکان، تحمل نکردن عینک و غیره را از جمله مشکلاتی برشمرد که افراد را متمایل به استفاده از لنزهای چشمی می‌کند.
این چشم‌پزشک تصریح کرد: البته رعایت مسایل بهداشتی لنزهای چشمی نیز بسیار مهم بوده و تهیه لنزهای طبی و رنگی می‌بایست با رعایت کامل موازین بهداشتی و زیر نظر چشم‌پزشک صورت گیرد.
زرین‌بخش یکی از دلایل گرایش افراد به عینک را به غیر از سهولت استفاده در پایین بودن قیمت آن نسبت به لنزها برشمرده و گفت: هر چند در مواردی تشخیص داده می‌شود کودک بهتر است برای اصلاح عیوب انکساری چشم از لنزهای “آرتوکی” استفاده کند اما به دلیل پایین بودن توان اقتصادی خانواده و محدودیت‌های دیگر بسیاری از پزشکان استفاده از عینک را هنوز توصیه می‌کند.
زرین‌بخش در پایان با تاکید بر اینکه انتخاب صحیح بیمار خود باعث موفقیت در امر درمان می‌شود، گفت: در صورت آن که والدین قادر به تهیه لنزهای چشمی طبق تجویز پزشک باشند می‌توان نسبت به درمان بسیاری از عیوب انکساری چشم در سنین کودکی و با بهره‌گیری از لنزهایی که توسط چشم‌پزشک تجویز می‌شود امیدوار بود.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

یک زن باردارمصرى و۹ قلوهایش

یک زن مصرى بنام غزاله که ۹ قلو آبستن می...

مادری که خودش را سزارین کرد

پیام رایس به ایرانى ها در نشست شرم الشیخ؛ ما را هدف قرار ندهید!

جرج بوش، رییس جمهورى آمریکا گفت که احتمال دارد کاندولیزا...

مادری که خودش را سزارین کرد

المرت از نخست‌وزیری رژیم صهیونیستی استعفا کرد

ایهود المرت در نشست امروز کابینه‌ی رژیم صهیونیستی استعفای خود...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب