عیادت ازبازیگر “دایی جان ناپلئون”

مادری که خودش را سزارین کرد

رییس و دو عضو شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران با حضور در منزل «محمد ورشوچی»، جویای احوال این بازیگر پیشکسوت شدند.


به گزارش ایسنا، در این دیدار که پنج‌شنبه ۲۲ مهرماه انجام شد، داوود رشیدی، علی دهکردی و حبیب دهقان‌نسب از شورای مرکزی به همراه فرامرز روشنایی مدیر روابط عمومی این انجمن حضور داشتند.


داوود رشیدی ـ رییس انجمن بازیگران- خطاب به ورشوچی گفت: از طرف شورای مرکزی انجمن بازیگران به دیدار شما که عضو قدیمی انجمن هستید، آمدیم.


وی افزود: من بیش از ۶۰ سال ورشوچی را می‌شناسم و در تئاتر و در سریال «هزار‌دستان» با هم همکاری داشتیم. ایشان از بازیگران بااخلاق هستند که برایشان آرزوی سلامتی داریم.


ورشوچی با تقدیر از حضور بازیگران در خانه‌اش گفت: آقای رشیدی به من محبت دارد و حتی می‌خواست من را به مکه بفرستد که دکترم اجازه نداد.


این بازیگر پیشکسوت درباره وضعیت جسمی‌اش اظهار کرد:بعد از مجموعه «هنگامه» که دو سال پیش برای برنامه‌ی خانواده بازی کردم، دکتر معالجم اکیدا تاکید کرده کار نکنم، در حال حاضر هم بیشتر کتاب و مجله می‌خوانم.


همسر این بازیگر هم گفت: خدا را شکر ورشوچی روپاست، مشکل خاصی ندارد و هم‌چنان بعد از ۵۰ سال زندگی مشترک مهربان و خوش‌اخلاق است. بیشتر هم دوست دارد در خانه باشد.


دختر محمد ورشوچی هم با ابراز خوشحالی از دیدار بازیگران از پدرش اظهار کرد: وقتی می‌دیدم مردم با دیدن پدرم ذوق می‌کنند تعجب می‌کردم، اما خودم با دیدن شما ذوق زده شده‌ام.


علی دهکردی در ادامه گفت: همه بازیگران هم این‌گونه نیستند و بعضی از آن ها احترام برانگیزند و مردم دوستشان دارند و محمد ورشوچی از جمله این بازیگران است.


ورشوچی از مجموعه «دایی‌جان ناپلئون» به عنوان بهترین کارش یاد کرد و گفت: این کار اوج شهرت بود. نقش «آژان» را هم خیلی بازی کردم و می‌گفتم چرا هر موقع نقش آژان ‌دارید به سراغ من می‌آیید که می‌گفتند تو آژان به دنیا آمدی.


وی هم‌چنین به ذکر خاطره‌ای از بازی در مجموعه‌ای به همراه پروین سلیمانی پرداخت و یاد این بازیگر فقید را گرامی داشت.


در پایان این دیدار هدایایی از طرف شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران به ورشوچی داده شد.


داوود رشیدی هم‌چنین درباره‌ی این دیدار‌ها به خبرنگار ایسنا گفت: افراد زیادی در برنامه‌ی ما هستند و سعی می‌کنیم در هر ماه دو دیدار با پیشکسوتان داشته باشیم.


مریلا زارعی، فریبا کوثری، افسانه چهره آزاد و داریوش اسد‌زاده دیگر اعضای شورای مرکزی انجمن بازیگران به دلیل کسالت و حضور در مقابل دوربین در این دیدار حضور نداشتند.

 


محمد ورشوچی متولد ۱۳۰۴ در تهران است که در بیش از ۶۰ سال سابقه‌ی بازیگری آثاری چون فیلم‌های «گوزن‌ها»، «کمال‌الملک»، «مردی که زیاد می‌دانست»، «کفش‌های میرزا نوروز»، «تحفه‌ها»، «خارج از محدوده»، «کرانه سینما»، «خانه خلوت»، «مریم و می‌تیل» نمایش‌های «هارون الرشید»، «لیلی و مجنون»، «یوسف و زلیخا» و سریال‌های «دایی‌جان ناپلئون»، «هزاردستان»، «تعطیلات نوروزی»، «خاله سارا»، «آرایشگاه زیبا»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «دزدان مادربزرگ» در کارنامه‌ کاری‌اش دیده می‌شود.


۲۴ مهر ۱۳۸۹

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

دوبله‌ی «شرک ۳»

رییس انجمن گویندگان و سرپرستان گفتار فیلم درباره‌ی برخورد با...

وصیت نامه شهید عباس بابایی

وصیت نامه اول شهید بابایی بسم الله الرحمن الرحیم. همسرم...

مادری که خودش را سزارین کرد

فرهاد اصلانی: کلمه «فتنه» در یک بخش از «مختارنامه» حذف شد

بازیگر نقش «ابن زیاد» در سریال تاریخی «مختارنامه» با اشاره...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب

کارت شارژ رایگان