قبیله کف زن ها و دزدان

مادری که خودش را سزارین کرد


images/20060814/Thief.jpg جام جم آنلاین: نیروهای امنیتی مصر، هر از گاهی اعلام می کنند گروهی زن کف زن را در اتوبوس و مکان های شلوغ بازداشت کرده اند.
به گزارش پایگاه اینترنتی الرایه، این زنان اغلب از قبایل هنجرانیه هستند که تمامی افراد این قبیل، در کف زنی و سرقت مهارت خاصی دارند و از این راه امرار معاش می کنند.
آن ها کولی هایی هستند که مانند دزدهای حرفه ای، ترفندهای مختلفی را از نسل های گذشته آموخته و به نسل های آینده انتقال می دهند. در تشکیلات آن ها مردها، خانه نشین ومسوول نگهداری از کودکان هستند و زنان نان آور خانواده اند.
کولی ها از سه قبیله “نور”، “حلب” و “هنجرانی” هستند که به شکل کاملا بسته ای فعالیت دارند. در میان آن ها ثروتمندان و فقرای زیادی دیده می شود. ثروتمندان این قبایل نیز همچنان سرقت و کف زنی می کنند.
کولی ها در استان های ساحلی سکونت دارند. شناختن آن ها خیلی سخت نیست. به عنوان مثال “ام عباس” پنجاه ساله، روی صورت و دو دستش خال کوبی کرده است. کولی ها او را ملکه خانواده می دانند. او می تواند طالع خوانی هم بکند.
“ام محمود” هم کولی دیگری است که گدایی می کند. می گوید: “گدایی عیب نیست.”. او خانه ای پنج طبقه دارد که به انواع و اقسام وسایل فناوری مدرن مجهز است. می گوید: این کار من و زنان دیگر است. او چهار بار به اتهام گدایی بازداشت شده و همچنین چند بار برای کف زنی و چند بار هم برای مسایل دیگر.
“حلب”ی ها فقرای کولی به شمار می روند. در حلبی آباد زندگی می کنند و برخی هم با کوچ از و چادر زدن در ایام مختلف سال، گدایی می کنند. “ام سعد الصعیدی” یکی از آن هاست. خال کوبی و گدایی می کند.
“نور”ی ها هم اغلب سارقان ماهر و ثروتمند هستند. از ساعت هفت صبح تا دو بعدازظهر کار می کنند و با چیزهایی که دزدیده اند به خانه برمی گردند.
هنجرانی ها فقط با اقوام نزدیک خود ازدواج می کنند و جلسات مشاوره و رد و بدل کردن اطلاعات و ترفندهای مختلف دارند.
هر دختری که ترفندهای کف زنی و سرقت بیشتری بداند، زودتر شوهر پیدا می کند.

مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

تغییر چهره قبوض جریمه رانندگی

همان‌گونه که پیشتر سردار رحیمی، رئیس راهور تهران بزرگ، از...

مادری که خودش را سزارین کرد

شب شیشه‌ای پربیننده‌ترین برنامه گفتگومحور تلویزیون

گفتگو با شخصیت‌های معروف سیاسی، هنری و علمی مورد توجه...

دانلود کتاب حجاب

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب