قهوه تلخ هم کپی شد

مادری که خودش را سزارین کرد

آخرین نیوز:زمانی که سریال «قهوه تلخ» در شبکه خانگی توزیع شد، مهران مدیری ترجیح داد در ابتدای هر قسمت از سریال دقایقی با مردم گفت‌وگو کند و با گفتن جملاتی مثل جان من کپی نکنید، مرگ من کپی نکنید و قربونتون برم، راضی‌شان کند تا پول‌هایشان را خرج خرید سی دی اوریجینال این کار کنند تا با این کار نه تنها یک پک شیک از سریال را در اختیار داشته باشند؛ بلکه برای ترویج فرهنگ کپی نکردن در جامعه قدمی بردارند. اما این اتفاق خوشایند خیلی دوام نداشت.

همشهری سرنخ در شماره ۶۷ خود نوشت: سه شنبه گذشته- زمانی که فصل چهارم این سریال توزیع شد- مدیری گفت: «خوشحالم که سی دی قهوه تلخ کپی نشده است.» اما واقعیت چیز دیگری است. 

 شاید در یکی دو هفته اول شاهد پخش کپی‌های این سریال‌ها نبودیم؛ اما عصر هر روز با یک نگاه سر سری به پیاده رو‌ها و بساط دستفروشانی که آنجا تردد می‌کنند مشخص می‌شود که شبکه زیر‌زمینی قاچاق فیلم‌ها در این دو سه هفته مشغول طراحی کاورهای جذاب برای کپی‌های غیرمجازشان بوده‌اند و برای همین تا امروز خبری از کپی‌های سریال‌ها نبوده.

این دستفروشان ده قسمت از سریال را داخل یک کاور شیک می‌گذارند و با قیمت بسیار نازل که حتی پول یک سی‌دی اوریجینال هم نمی‌شود به مردم می‌فروشند.  متاسفانه این ضرر تنها متوجه قهوه تلخ مدیری نشد و سریال قلب‌یخی را هم می‌توانید در بساط این فروشندگان غیرمجاز پیدا کنید. محمد حسین لطیفی قبلا گفته بود اگر قلب یخی کپی شود و به شبکه قاچاقی راه پیدا کند شاید نتواند سریال را آن‌طور که می‌خواهد و در تعداد قسمت‌های بالا با تیراژ خوب تولید کند و ممکن است از این کار منصرف شود. گذشته از دستفروشان، گروهی از وبلاگ داران هم کپی سریال‌های مذکور را برای دانلود گذاشته‌اند.  در همین راستا تصویر دنیای هنر- یکی از سرمایه گذاران قلب یخی که پخش فصل اول این سریال را به پایان رسانده است- اعلام کرد: «بعضی از سایت‌ها و وبلاگ‌ها با هدف سودجویی و ضربه زدن به شبکه خانگی، لینک‌های ویژه دانلود قلب یخی گذاشته‌اند. ما به این وبلاگ‌ها هشدار می‌دهیم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به حذف یا مسدود ساختن این بخش‌ها اقدام کنند که در غیراین‌صورت از طریق مراجع قانونی تحت پیگرد قرار خواهند گرفت و با آنها برخورد خواهد شد.»

۰۷ آبان ۱۳۸۹


مطالب مشابه

مادری که خودش را سزارین کرد

تغییر زمان نمایش «گرینچ» انیمیشنی

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از جام جم...

فیلم «عباس کیارستمی» بالاتر از «هری پاتر» قرار گرفت

در بین ۵۰۰ فیلم برتر تاریخ سینما؛ فیلم «عباس کیارستمی»...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب