کمر قهوه تلخ را در شهرستان ها شکستند!

مادری که خودش را سزارین کرد

در حالی که “مهران مدیری” کارگردان سریال “قهوه تلخ” در سری سوم این سریال از مردم بابت رعایت کپی رایت و خرید این سریال تشکر و قدردانی کرد، اما کپی غیرمجاز گسترده این سریال در شهرستان ها توزیع سری هفتم آن را متوقف کرد.


اخیرا خبرهایی در مورد کپی غیرقانونی سریال “قهوه تلخ” در شهرستان ها و فروش آن با قیمتی بسیار پایین تر به گوش می رسید، اما سرانجام مشخص شد گروهی از سودجویان زیرزمینی با کپی غیرقانونی و توزیع آن در جعبه های “Blue Ray ” که در نهایت حدود ۴۰۰ تومان برای آنها تمام می شود، این سریال را با قیمتی حدود ۲ هزار تومان به فروش می رساندند.


کارشناس یکی از شرکت های تولیدکننده معتبر لوح فشرده در گفتگو با خبرنگار آینده گفت: “متاسفانه رعایت قوانین و کپی غیرمجاز در تهران رعایت شده و برخی سودجویان در شهرستان ها با کپی این محصولات، آنها را در جعبه های مشابه بدون لیبل و استامپ قرار داده و به فروش می رسانند، متاسفانه مردم فقط در تهران به محصولات حرفه ای و قانونی واقعی احترام گذاشته اند و در شهرستان ها به دلیل بی تفاوتی خریدار به نبود لیبل و استامپ روی لوح فشرده و جعبه محصول غیرقانونی و اطلاع نیافتن مردم از روند کپی غیرمجاز، سودجویان بهره مناسبی برده اند”.


وی در ادامه گفت: “متاسفانه موضوع کپی غیرمجاز در کشورمان روند خطرناک و غیرقابل کنترلی گرفته و در این میان مسئولان و به خصوص مجلس شورای اسلامی باید فکری به حال سوء استفاده های غیرقانونی در این حوزه کنند”.


از این سو سری هفتم این مجموعه روز سه شنبه هفته جاری توزیع نشد و شایعه تغییر پخش کننده سریال روی زبان ها افتاد و برخی سایت ها و بلاگ های علاقه مند به این سریال آن را با قوت منتشر کردند.


ولی واقعیت این است که پخش کننده این سریال تغییر نکرده، ولی تهیه کنندگان آن به دنبال راهکاری برای جلوگیری از توزیع غیرقانونی این سریال در شهرستان ها بوده و به دنبال ایجاد ابزاری برای توزیع سریع و قانونی در شهرستان ها شده اند.


استقبال از سریال قهوه تلخ با توجه به تبلیغات مناسب شهری و بازار تثبیت شده قانونی محصولات فرهنگی در تهران موجب فروش این مجموعه تا نزدیک ۸ میلیارد تومان شده، ولی با قدرت نمایی سودجویان زیرزمینی، سودآوری ۲۳ سری آینده این سریال در هاله ای از ابهام فرو رفته است.مگر اینکه بازهم شهرت “مهران مدیری” با آگاهی دادن به مردم به داد این مجموعه تلویزیونی برسد!
آینده نیوز
چرا «قهوه تلخ» به بازار نیامد؟

قسمت هفتم مجموعه تلویزیونی «قهوه تلخ» به کارگردانی مهران مدیری براساس شنیده‌ها به دو دلیل هفته گذشته وارد بازار نشد.

به گزارش خبرآنلاین، شنیده‌ها حاکی است یکی از دلایل عرضه نشدن «قهوه تلخ» در شبکه نمایش خانگی ممیزی‌های احتمالی آن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده است. گویا ممیزی‌های وارد شده به قسمت‌های نوزدهم تا بیست و یکم موجب شده عرضه آن به بازار همراه با تاخیر باشد.

دیگر خبر شنیده شده در مورد تاخیر یک هفته‌ای عرضه این مجموعه، وارد شدن کپی‌های غیرمجاز آن به بازار است. شنیده می‌شود یک دی‌وی‌دی شامل شش قسمت اخیر این مجموعه هفته گذشته در سوپرمارکت‌ها به قیمت ۲۰۰۰ تومان و در بساط دستفروش‌ها به قیمت ۱۰۰۰ تومان فروخته می‌شد که این تهدید جدی، سازندگان و پخش‌کننده مجموعه را برآن داشته در ارائه قسمت‌های جدید با احتیاط بیشتر وارد عمل شوند. رسیدن به راهکاری برای مقابله با عرضه غیرمجاز فیلم موجب تاخیر در ورود قسمت جدید به بازار شده است.

مهران مدیری از قسمت نوزدهم در نقش بلوتوث به عنوان بازیگر وارد این مجموعه می‌شود.

شنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۹

مطالب مشابه

بازگشت رضا رشیدپور به تلویزیون در شبکه نسیم

رضا رشیدپور، مجری برنامه‌هایی مثل مثلث و شب شیشه‌ای پس...

مادری که خودش را سزارین کرد

تهیه‌کنند‌ه‌ی «توپ طلایی» و «دورخیز»: برترین‌های لیگ فوتبال را با ملاک‌های دقیق انتخاب می‌کنیم

تهیه‌کننده‌ی برنامه‌ی «توپ طلایی» گفت: بر اساس ملاک‌های دقیق علمی...

مادری که خودش را سزارین کرد

رضا کیانیان: سینماست که چراغ سینما را روشن نگاه می‌دارد

مراسم رونمایی کتابهای جدید رضا کیانیان «بازیگری درقاب» و «ناصر...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب