موثرترین راه درمان تنبلی تخمدان

به گزارش جام جم سرا ، نوشین جهرمی‌زاده با اشاره به اینکه نامنظم شدن قاعدگی نخستین و مهم‌ترین نشانه مشکلات تخمدانی است، اظهار کرد: نامنظمی قاعدگی به صورت قطع، طولانی شدن یا قاعدگی شدید از نشانه‌های تنبلی تخمدان است که البته در این زمان تخمدان‌ها هنوز در وضعیت نرمال هستند، اما نسبت‌شان بر هم خورده است.

وی با اشاره به اینکه رویش موی‌های زاید نیز از علایم ابتلا به تنبلی تخمدان است، افزود: یکی از علل تنبلی تخمدان چاقی و افزایش است که در صورت درمان، نامنظمی قاعدگی را برطرف می‌کند و یائسگی زودرس ارتباطی به این موضوع ندارد.

این متخصص زنان و زایمان با اشاره به اینکه میان یائسگی زودرس و تنبلی تخمدان تفاوت وجود دارد، تصریح کرد: در یائسگی زودرس به دلیل عدم فعالیت تخمدان‌ها،‌ هورمون‌های مربوط به قاعدگی ترشح نمی‌شود و در نتیجه قاعدگی به طور کامل قطع می‌شود.

جهرمی‌زاده با اشاره به اینکه تنبلی تخمدان بیشتر در زنانی که افزایش وزن دارند، دیده می‌شود، گفت: نخستین درمان برای این مشکل کاهش وزن است؛ زیرا چربی بدن افراد چاق باعث افزایش هورمون استروژن و هورمون مردانه می‌شود.

وی با بیان اینکه در بیشتر موارد تنبلی تخمدان با درمان دارویی رفع می‌شود، گفت: در مواردی که تنبلی تخمدان مقاوم است و به درمان‌های دارویی پاسخ نمی‌دهد، برای درمان از روش‌های جراحی استفاده می‌شود.

این متخصص زنان و زایمان تصریح کرد: زنان مبتلا به تنبلی تخمدانی که اضافه وزن دارند باید وزن خود را کاهش و فعالیت خود را افزایش دهند؛ زیرا در اکثر موارد این بیماری با کاهش وزن درمان می‌شود.

منبع:ایسنا

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۴ January 2016 | 4:40 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

مطالب مشابه

قرائتی: شوهر به درد بخوری برای زندگی نیستم!

برخلاف بسیاری از خاطرات نوستالژیک گذشته که امروز به حسرتی...

مادری که خودش را سزارین کرد

با چشم چرانی کردن مردان کنار بیایید!

وب‌سایت مردمان: مردها به بقیه زن‌‌ها نگاه می‌‌کنند و این...

مادری که خودش را سزارین کرد

۲درصد ازدواج‌ها اینترنتی شده است

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» به نقل از روابط...

دانلود کتاب های الکترونیکی فارسی

دانلود اپ و برنامه اندروید برای دانلود فایل های نایاب